/  /  /  /  / Nadchodzi elektryczny Chevrolet Spark
Chevrolet Spark

Chevrolet Spark

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nadchodzi elektryczny Chevrolet Spark

Spółka|
null
© Chevrolet
null

Chevrolet będzie produkować w pełni elektryczną wersję modelu Spark, która otrzyma nazwę Spark EV. Auto wejdzie do sprzedaży w ograniczonej liczbie egzemplarzy na wybranych rynkach, na początku roku 2013.

Chevrolet ogłosił w ubiegłym tygodniu, że będzie produkował w pełni elektryczną wersję modelu Spark, która otrzyma nazwę Spark EV. Auto wejdzie do sprzedaży w ograniczonej liczbie egzemplarzy na wybranych rynkach całego świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, na początku 2013 roku.

„Spark EV oferuje klientom mieszkającym na terenach miejskich możliwość jazdy w trybie w pełni elektrycznym, na przykład podczas krótkich dojazdów do pracy - powiedział Jim Federico, główny inżynier Chevroleta ds. pojazdów elektrycznych. „Samochód jest doskonałym uzupełnieniem powiększającej się gamy aut elektrycznych naszej firmy, obejmującej model Volt o rozszerzonym zasięgu oraz Chevroleta Malibu Eco 2013 z technologią eAssist”.

W stworzeniu produkcyjnej wersji modelu Spark EV pomocne będą opinie uczestników programu demonstracyjnych jazd testowych samochodami elektrycznymi Chevroleta, prowadzonego w Szanghaju (Sail EV), Korei (Cruze EV) oraz Indiach (Beat EV).

„Globalna flota samochodów demonstracyjnych Chevroleta pozwala nam poznać wymagania klientów mieszkających w aglomeracjach miejskich, związane z elektryczną mobilnością - dodał Federico. „Spark EV to kolejny krok w stronę realizacji planu Chevroleta, zakładającego zaoferowanie klientom zróżnicowanych rozwiązań, będących odpowiedzią na potrzeby z zakresu transportu i stylu życia ludzi na całym świecie”.

Zaawansowane, nanofosfatowe akumulatory litowo-jonowe, służące do zasilania Sparka EV, dostarczy firma A123 Systems.

Szczegóły dotyczące dystrybucji na poszczególnych rynkach, zasięgu, ilości oferowanych sztuk oraz cen zostaną podane w późniejszym terminie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama