/  /  /  /  / Chevrolet Cruze kombi z bliska
Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Chevrolet Cruze kombi z bliska

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnull

Zaprezentowany w Genewie model Cruze kombi to trzeci wariant najpopularniejszego obecnie na świecie auta marki Chevrolet. W gamie przygotowano nowe silniki: benzynowy 1.4 turbo oraz wysokoprężny 1,7 litra.

"Cruze kombi ma wszystkie cechy, które pozwolą mu spełnić oczekiwania europejskich kierowców pod kątem stylistyki, dynamicznych właściwości jezdnych, przestronności i oszczędności paliwa - powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

Oprócz przestronnego wnętrza, nowe kombi będzie oferowane z gamą mocnych i wydajnych jednostek napędowych oraz najnowocześniejszym system audio-informacyjnym MyLink.

Wyższa moc, niższa emisja CO2
Latem we wszystkich wersjach Chevroleta Cruze oferowana będzie pełna gama nowych silników. Oprócz dostępnych obecnie jednostek benzynowych 1,6 l i 1,8 l ofertę uzupełni turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, nowy diesel 1,7 l oraz unowocześniona jednostka wysokoprężna 2,0 l.

Turbodoładowana jednostka benzynowa 1,4 l, współpracująca z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, rozwija moc 140 KM przy 6000 obr./min. Silnik wysokoprężny z przekładnią manualną zapewnia moc 130 KM przy 4000 obr./min i wydziela 119 gramów CO na kilometr, co odpowiada średniemu zużyciu paliwa na poziomie 4,5 litra na 100 kilometrów.

Standardem w silniku benzynowym 1,4 l oraz jednostkach wysokoprężnych 1,7 l i 2,0 l jest technologia start-stop. Wszystkie silniki spełniają normę emisji spalin Euro V.

Chevrolet Cruze kombi ma 4675 mm długości, czyli jest dłuższy od wersji hatchback (4510 mm) i sedan (4597 mm). Pojemność bagażnika mierzona do linii szyb wynosi 500 litrów, natomiast po złożeniu tylnych siedzeń pojemność wzrasta do blisko 1500 litrów (mierzona do linii dachu).

"Kombi to pojazd spełniający oczekiwania rodzin oraz osób szukających kompaktowego samochodu o większych możliwościach transportowych, który będzie jednocześnie odpowiadał aktywnemu stylowi życia właściciela. Cruze wyposażony w nowe silniki Diesla 1,7 l i 2,0 l to także doskonała propozycja dla klientów flotowych - powiedziała Susan Docherty.

Wyrafinowany design i nowe technologie
Wersja kombi uzupełnia gamę modelową obejmującą obecnie wersje sedan i hatchback, które od momentu premiery rynkowej w 2009 r. sprzedały się łącznie w liczbie ponad miliona sztuk na całym świecie. Stylistykę nadwozia definiuje zwężająca się ku tyłowi linia dachu, która przyczynia się do osiągnięcia współczynnika oporu powietrza wynoszącego 0,34. Samochód wyposażony w standardowe relingi dachowe prezentuje się też bardzo sportowo.W roku bieżącym we wszystkich wersjach Cruze zostaną wprowadzone zmiany stylistyczne nadwozia i wnętrza. Modyfikacje obejmą przedni pas nadwozia, klosze reflektorów i światła przeciwmgielne. Dostępne będą też nowe obręcze kół, a całość uzupełni paleta 10 kolorów lakieru.

Stylistyka kabiny pasażerskiej pozostaje bez zmian względem modelu Cruze hatchback z wyjątkiem niewielkich modyfikacji konsoli centralnej. Wyprofilowane linie deski rozdzielczej zachodzą na drzwi kierowcy i pasażera, tworząc wrażenie podwójnego kokpitu, który stał się znakiem rozpoznawczym Chevroleta, podobnie jak podzielona osłona chłodnicy oraz emblemat w kształcie złotej „muszki”.

Nowe modele Cruze będą wyposażone w system bezkluczykowego otwierania zamków drzwi, który pozwala na wejście do pojazdu nawet wówczas, gdy kluczyk jest schowany w kieszeni lub w torebce. Dodatkowo, system umożliwia uruchomienie i wyłączenie silnika jednym przyciskiem bez potrzeby wkładania kluczyka do stacyjki. Chevrolet Cruze kombi będzie także oferowany z kamerą cofania oraz nowym wyświetlaczem w tablicy przyrządów, obejmującym menu systemu eco dla modeli wyposażonych w funkcję Start-Stop.

Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Chevroleta, dlatego Cruze kombi jest wyposażony w system stabilizacji toru jazdy (ESC), kontrolę trakcji, system zapobiegający blokowaniu kół (ABS) z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) oraz sześć poduszek powietrznych. Cruze sedan, podobnie jak pięć innych modeli Chevroleta, otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

System audio-informacyjny MyLink
Latem 2012 roku w bogatszych wersjach wyposażeniowych Chevroletów Cruze i Aveo pojawi się MyLink – nowy system audio-informacyjny Chevroleta. Umożliwia on podłączenie smartfonów do pokładowego systemu rozrywkowego.

„Klienci przyznają, że konfigurują swoje smartfony według własnych wymagań, a idealny pokładowy system audio-informacyjny powinien poszerzać możliwości urządzeń tego typu a nie próbować je duplikować. Tak właśnie działa system MyLink - powiedziała Docherty.

System MyLink wyświetla zawartość smartfonów na dotykowym, siedmiocalowym ekranie kolorowym o wysokiej rozdzielczości. Kompatybilne urządzenia mogą zostać przyłączone poprzez wejście UBS lub łącze Bluetooth. Jest również możliwość podłączenia osobistych odtwarzaczy muzycznych lub smartfonów, które nie posiadają wejścia USB lub łącza Bluetooth.

Po podłączeniu smartfona użytkownik uzyskuje pełny dostęp do osobistej listy odtwarzania, galerii fotografii, książki telefonicznej, plików wideo i innych danych zapisanych w pamięci telefonu, takich jak aplikacje nawigacyjne.

Siedmiocalowy kolorowy wyświetlacz dotykowy systemu audio-informacyjnego jest produkowany przez firmę LG Electronics.

Doświadczenie wyścigowe
Doświadczenie zdobyte na torze wyścigowym podczas mistrzostw świata samochodów turystycznych WTCC, które Cruze wygrał w 2010 i 2011 roku, zostało wykorzystane w procesie opracowywania tego modelu.

Właściwości jezdne Chevroleta Cruze to zasługa zastosowania sztywnej struktury nadwozia z elementami ze stali o wysokiej wytrzymałości, umieszczonymi w strategicznych miejscach. Szeroki rozstaw kół wynoszący 1544 mm z przodu i 1558 mm z tyłu pomaga uzyskać idealną trakcję, natomiast hydrauliczne tuleje zawieszenia oraz wyizolowane mocowania przedniej ramy w jeszcze większym stopniu przyczyniają się do poprawienia jakości jazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama