/  /  /  /  / Nowy Chevrolet Malibu zaprasza do środka
Chevrolet Malibu

Chevrolet Malibu

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Chevrolet Malibu zaprasza do środka

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

We wnętrzu nowego Malibu zastosowano charakterystyczny dla modeli Chevrolet kokpit z wyraźnym podziałem na część kierowcy i pasażera, a w jego centralnej części w wyższych wersjach wyposażenia umieszczono 7-calowy wyświetlacz ze sterowaniem dotykowym.

Stylistyka Chevroleta Malibu podkreśla moc i elegancję tego samochodu. Efekt ten uzyskano w wyniku połączenia atletycznych proporcji w płynną, starannie uformowaną bryłę nadwozia. Przy rozstawie osi wynoszącym 2737 mm i szerokości 1855 mm, samochód sprawia wrażenie solidnie osadzonego na drodze. Wrażenie to wzmacniają koła o dużej średnicy.

Typowy dla współczesnych modeli Chevrolet, dzielony wzdłużnie wlot powietrza z centralnie umieszczonym logo w kształcie muszki to jeden z kluczowych elementów stylistycznych nadwozia. Wlot powietrza podzielony w proporcji 30/70 obiega chromowana listwa. Silnie zarysowana maska silnika kojarzy się z przyspieszeniem i prędkością.

Duże halogenowe lub ksenonowe przednie reflektory zachodzą daleko na błotniki. Skośne zewnętrzne krawędzie reflektorów wyróżniono biegnącym naokoło obramowaniem, z którego wydzielone zostały kierunkowskazy wykonane w technologii LED. Poniżej, w osobnych chromowanych oprawach umieszczono reflektory przeciwmgielne, które wizualnie współgrają z reflektorami głównymi i podkreślają równowagę, jaka charakteryzuje stylizację przedniej części samochodu.

Zdecydowanie nakreślona jest też sylwetka boczna samochodu z linią charakterystyczną biegnącą konsekwentnie wzdłuż całego nadwozia na wysokości klamek, która unosząc się ku tyłowi podkreśla wyraźną dynamikę samochodu. Malibu zwraca też uwagę uwydatnionymi nadkolami tylnych kół i inspirowanymi modelem Camaro wyrazistymi podwójnymi światłami tylnymi.

Obrazu całej sylwetki samochodu dopełniają duże koła z 17- lub 18-calowymi obręczami z lekkich stopów, wypełniające dokładnie wnęki kół. Wygląd Malibu jest dopełnieniem bardzo dobrej aerodynamiki nadwozia. Inżynierowie i styliści spędzili łącznie około 400 godzin w tunelu aerodynamicznym.

Wynikiem tych prac były między innymi następujące udoskonalenia:
• zaokrąglenie przednich narożników – od dolnej krawędzi zderzaka do górnych krawędzi reflektorów, co pozwoliło na uzyskanie łagodniejszego opływu powietrza wzdłuż nadwozia
• ukształtowanie lusterek zewnętrznych tak, by jak najmniej zakłócić przebieg strugi powietrza
• w pokrywę bagażnika wkomponowano tylny spojler z centralnym światłem stopu wykonanym w technologii LED

Klienci będą mogli wybrać jeden z dziewięciu kolorów nadwozia: Summit White, Ice Silver, Carbon Flash Metallic, Morello Red Metallic, Smokey Eye Grey Metallic, White Pearl Metallic, Daydream Beige Metallic, Placid Grey Metallic oraz Poseidon Blue Mica.

Wnętrze
Wnętrze Malibu oferuje komfort i elegancję. Zastosowano w nim charakterystyczny dla modeli Chevrolet kokpit z wyraźnym podziałem na część kierowcy i pasażera, a w jego centralnej części w wyższych wersjach wyposażenia umieszczono pełnokolorowy 7-calowy wyświetlacz ze sterowaniem dotykowym.

Środkowa część kokpitu łączy się płynnie z drzwiami. Umieszczono w niej szeroką czarną ozdobną listwę z chromowanym akcentem, przebiegającą w poprzek przez całą deskę rozdzielczą i przechodzącą w zewnętrzne nawiewy powietrza.

Za trójramienną kierownicą umieszczono zespół wskaźników z dwoma wskaźnikami zegarowymi osłoniętymi przed refleksami świetlnymi i nadano im charakter kojarzący się z samochodami sportowymi. Łatwo doszukać się w nich inspiracji klasycznymi kształtami zegarów stosowanych w modelu Camaro.

W środkowej części zespołu wskaźników umieszczono wyświetlacz komputera pokładowego, który może wyświetlać pożądane przez kierowcę informacje, jak przeciętna prędkość podróży, przejechany dystans, ciśnienie w oponach, zużycie paliwa, itp.

Zespół wskaźników, a także kilka pokręteł regulacyjnych i schowków zostało podświetlonych chłodną niebieską barwą, celem uzyskania odpowiedniej atmosfery wnętrza, wspólnej dla samochodów marki Chevrolet. Do uzyskania zamierzonego efektu przy podświetlaniu zespołu wskaźników, listwy biegnącej wzdłuż kokpitu oraz w drzwiach samochodu, wykorzystano technikę światłowodową.

Dobra aerodynamika nadwozia oraz wykorzystanie dużej ilości materiałów wygłuszających spowodowało, że we wnętrzu Malibu w czasie jazdy panuje cisza. Sztywna struktura nadwozia oraz starannie dobrane mocowanie ramy pomocniczej silnika do nadwozia były również czynnikami sprzyjającymi redukcji drgań i hałasów.

W samochodzie zastosowano wiele rozwiązań redukujących hałas i drgania, a w szczególności:
• potrójne uszczelki drzwi
• obniżoną pozycję spoczynkową wycieraczek przedniej szyby
• dźwiękochłonne pianki rozszerzalne, którymi wypełniono puste przestrzenie przekrojów zamkniętych w elementach struktury nadwozia
• izolującą akustycznie specjalnie laminowaną szybę przednią oraz technologię lutospawania laserowego w łączeniu płata dachowego
• materiały dźwiękochłonne nakładane w stanie ciekłym oraz klasyczne maty dźwiękochłonne
• przegrodę dźwiękochłonną w bagażniku, mająca na celu wytłumienie hałasów powstających wokół tylnych nadkoli
• całkowicie szczelne, izolowane akustycznie odprowadzenie wody na całym obwodzie wszystkich drzwi samochodu

Komfortowe siedzenia i wiele opcji systemów multimedialnych
Siedzenia w Malibu łączą komfort z dobrym podparciem tułowia, a zbudowano je ze szkieletu wykonanego z wysokowytrzymałej stali oraz gąbki o odpowiednio dobranej twardości. W porównaniu do siedzeń o tradycyjnej konstrukcji uzyskano więcej przestrzeni w rejonie kolan i stóp dla pasażerów podróżujących z tyłu, a także obniżono masę samych siedzeń o około 10%.

Zakres regulacji wzdłużnej przednich foteli wynoszący ponad 266 mm, w połączeniu z regulacją wysokości fotela kierowcy w zakresie 60 mm oraz regulacją kąta i odległości kierownicy w wersjach o średnim i wysokim poziomie wyposażenia, gwarantuje każdemu kierowcy znalezienie idealnej pozycji za kierownicą.

Zależnie od wersji wyposażenia samochodu, tapicerka foteli jest wykonana w kolorze czarnym i tytanowym albo w jednolitej czerni. W wyższych wersjach wyposażenia podgrzewane fotele przednie mają elektryczną regulację położenia z pamięcią ustawień i regulację podparcia lędźwiowego. W wersjach pośrednich tapicerka jest skórzana z materiałowymi wkładkami, a w wersji podstawowej całość tapicerki wykonana jest z materiału z miękkimi wstawkami.

System multimedialny dostępny jest w trzech wersjach. W najbogatszej wersji znajduje się radio z odtwarzaczem CD, współpracujące z dotykowym siedmiocalowym ekranem i 9 głośnikami wysokiej jakości.

Ekran ma w tej wersji kilka zastosowań: może wyświetlać informacje z opcjonalnego systemu nawigacyjnego, służyć do przeglądania zdjęć, a także pozwalać na obsługę telefonu podłączonego przez bezprzewodowe łącze Bluetooth, ze sterowaniem wspomaganym systemem rozpoznawania głosu. Sterowanie radiem odbywa się również poprzez przyciski umieszczone na kierownicy.

Na konsoli centralnej w średniej i najwyższej wersji wyposażenia znalazł się port USB oraz gniazdo umożliwiające bezproblemowe podłączenie urządzeń takich jak iPod lub odtwarzacz MP3. W pośredniej i podstawowej wersji wyposażenia znalazł się radioodtwarzacz CD oraz sześć głośników.

Systemy audio mogą być obsługiwane za pomocą przycisków i pokręteł umieszczonych w kierownicy.

Jednostrefowa manualnie sterowana klimatyzacja z filtrem przeciwpyłkowym jest wyposażeniem standardowym w wersjach podstawowej i pośredniej. Najbogatsza wersja wyposażeniowa ma dwustrefową klimatyzację automatyczną z filtrem przeciwpyłkowym i filtrem zapachowym.

Dużo przestrzeni
Wnętrze Malibu oferuje nawet wysokim pasażerom na tyle dużo miejsca, by długie podróże odbywały się w komfortowych warunkach. Do dyspozycji jest 991 mm od siedziska fotela do dachu z przodu i 952 mm z tyłu, 1069 mm miejsca na nogi z przodu i 946 mm z tyłu, szerokość wnętrza na wysokości ramion wynosi 1461 mm z przodu i 1450 mm z tyłu.

Samochód dysponuje bagażnikiem o pojemności 545 litrów, z możliwością powiększenia po częściowym lub całkowitym położeniu dzielonego (w proporcji 60/40) oparcia tylnej kanapy.

W najlepiej wyposażonej wersji Malibu cenne drobiazgi można umieścić w schowku ukrytym za obracanym 7-calowym ekranem dotykowym. Dużo mniejszych i większych przedmiotów znajdzie swoje miejsce w pojemnym, podświetlanym schowku w desce rozdzielczej, w konsoli centralnej w schowku zamykanym podłokietnikiem lub w schowkach po jego obu stronach, a także w kieszeniach drzwiowych, w których oprócz map można zmieścić standardową butelkę o pojemności 1 litra. Na okulary przeciwsłoneczne przewidziano schowek umieszczony w podsufitce.

Pasażerowie podróżujący z tyłu mają do dyspozycji centralny podłokietnik z uchwytami na napoje, a także foremny schowek na drobiazgi. Dostępne są również takie opcje, jak bezkluczykowe otwieranie zamków i bezkluczykowe uruchamianie silnika (PEPS), co pozwala kierowcy na zamknięcie, otwarcie samochodu i uruchomienie silnika bez wyjmowania kluczyka z torebki lub z kieszeni. W samochodzie znajduje się przycisk uruchamiania silnika, działający bez potrzeby wkładania i obracania kluczyka w stacyjce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama