/  /  /  /  / DEALERZY | Ważna zmiana w Grupie Bońkowscy
Chevrolet Malibu

Chevrolet Malibu

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

DEALERZY | Ważna zmiana w Grupie Bońkowscy

Grupa Bońkowscy|

Firma Bońkowski wycofała się ze współpracy z General Motors. Jak zostaliśmy poinformowani, nowym dystrybutorem GM Opla i Chevroleta w Poznaniu będzie Domcar.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W czerwcu 2011 spółka Bońkowscy przejęła działalność dealerską prowadzoną dla koncernu GM w ramach marek Opel i Chevrolet. Była to sukcesja rodzinna i połączenie nowych marek z prowadzoną od 2003 roku Toyotą i od 2007 BMW i MINI.

Po dwóch latach działalności w możliwie najlepszym momencie dla spółki podjęto strategiczną decyzję wycofania się ze współpracy z koncernem GM i pełną koncentrację na nowych trendach w motoryzacji oraz wzmacnianiu marek wcześniej posiadanych: Toyoty w Poznaniu oraz BMW oraz MINI w Szczecinie.

Grupa Bońkowscy skorzystała z efektu synergii i w pierwszych dwóch latach po przejęciu mimo trudnej kondycji rynku motoryzacyjnego sprzedano blisko 1 500 nowych pojazdów grupy GM.

Jak podkreśla Dominika Bońkowska, szefowa sprzedaży spółki, wszyscy klienci, którzy zamówili auta, otrzymają je zgodnie z terminem i na warunkach, które określa umowa. Blisko 100 przed sprzedanych pojazdów zostanie wydanych przez firmę Domcar, czyli nowego dystrybutora marki Opel i Chevrolet w Poznaniu.

Wszelkie naprawy, a w szczególności gwarancyjne będą realizowane jak dotychczas dla marki Opel przy ul. Polskiej 112 w Poznaniu, a dla marki Chevrolet w Sadach ul. Poznańska 10.

W obecnych uwarunkowaniach rynku Grupa Bońkowscy poza posiadanymi autoryzacjami stawia na sprzedaż samochodów używanych z pełną gwarancją i kompleksowością obsługi, a także dalszy rozwój najmu jako nowego kanału dystrybucji pojazdów.

Bońkowscy jako współwłaściciele marki Global Rent a Car, działającej od 2004 roku, będą rozwijać działalność na bazie tej spółki nie tylko w Polsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama