/  /  /  /  / Tak prezentuje się Chevrolet Cruze kombi
Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Tak prezentuje się Chevrolet Cruze kombi

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Chevrolet Cruze kombi zachowuje dynamiczną stylistykę wersji sedan i hatchback, ale ma też swój indywidualny charakter. Wymiary i usportowiony design sprawiają, że nowy produkt w ofercie marki zalicza w Europie naprawdę efektowne wejście.

"Choć wersja kombi pojawia się na rynku jako ostatni przedstawiciel rodziny modelu Cruze, to jednak płynne, harmonijne linie nadwozia oraz dopracowany design dowodzą, iż jej powstanie nie było przypadkowe - wyjaśnia Taewan Kim, wiceprezes ds. designu GM Korea. "Żadnych kompromisów. Samochód miał się wyróżniać dynamiczną, oryginalną sylwetką i jednocześnie być przestronny i praktyczny".

Wszystko co znajduje się za słupkiem B stanowi nową konstrukcję nadwozia. Pewną, stabilną sylwetkę kombi podkreśla szeroki rozstaw kół, wyrazista, wklęsła linia boczna oraz płynny, jednoczęściowy zarys dachu, który obniża się w kierunku słupka D. Relingi dachowe oferowane są już w wersji podstawowej i stanowią element stylistycznie równoważący linię nadwozia.

Dwuczęściowa osłona chłodnicy ze złotym logo marki po środku została nieznacznie zmieniona w modelach Cruze z roku modelowego 2013. Zmieniono również konstrukcję przedniego zderzaka z lampami przeciwmgłowymi osadzonymi w nowych obudowach, które podkreślają sportowy wygląd auta.

Chevrolet Cruze kombi gama modelowa z cennikiem

Z tyłu mocno pochylona pokrywa bagażnika stanowi stylistyczną kontynuację smukłego, dynamicznego profilu przedniej części nadwozia. Wszystkie egzemplarze modelu Cruze na rok 2013 wyposażone będą w nowe, pięcioramienne felgi. Zależnie od opcji wyposażenia, 16 lub 17-calowe koła mogą być stalowe lub ze stopu metali lekkich.

Wersję kombi można również będzie zamówić z czarnymi felgami.

Stylowe, komfortowe wnętrze
Nowy Chevrolet Cruze kombi posiada funkcjonalne wnętrze, które z powodzeniem spełni oczekiwania współczesnej rodziny oraz użytkowników indywidualnych.

Znajdziemy tu podwójny kokpit, tak typowy dla modeli marki Chevrolet, z charakterystyczną deską rozdzielczą, której płynne linie łagodnie łączą się z przednimi drzwiami. W wyższych i topowych wersjach wyposażenia w konsoli środkowej samochód będzie posiadał 7-calowy, dotykowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości.

Kolorystyka środkowej części deski rozdzielczej odpowiada tonacji foteli oraz obić drzwi. W wyższych wersjach wyposażeniowych pojawi się nowy kolor wnętrza (Brownstone).W egzemplarzach wyposażonych w nowy system multimedialny Chevrolet MyLink lub posiadających nowy zestaw audio (dla wersji podstawowej i średniej) zmianie ulegnie wygląd panelu instrumentów oraz konsoli środkowej. Obok schowka w górnej części panelu instrumentów znalazło się teraz miejsce na duże, smukłe otwory wentylacyjne układu klimatyzacji. Schowek przeniesiono nieco ku przodowi, bliżej zestawu audio, a wewnątrz umieszczono gniazdo USB i Aux.

W samochodach wyposażonych w aktualnie dostępny zintegrowany system nawigacji satelitarnej, który występuje w egzemplarzach przystosowanych do ruchu prawo- i lewostronnego, gniazda te wciąż odnaleźć będzie można w schowku umieszczonym pod podłokietnikiem w konsoli środkowej. Przed kierowcą znajduje się zespół ergonomicznie rozmieszczonych zegarów i wskaźników z jasnoniebieskim podświetleniem, które stało się już wizytówką nowych modeli marki Chevrolet.

Na centralnie umieszczonym wyświetlaczu cyfrowym odczytać można średnią prędkość, wybrane przełożenie przekładni automatycznej oraz zasięg na pozostającym w zbiorniku paliwie, a także jego chwilowe oraz średnie zużycie.

Egzemplarze posiadające system Start/Stop dodatkowo wyposażone będą w menu asystenta eco-drive, na którym w niezwykle czytelny sposób prezentowane będą dane dotyczące ekologicznych aspektów prowadzenia samochodu, ze szczególnym uwzględnieniem oszczędności paliwa.

Dzięki bezkluczykowemu systemowi dostępu i uruchamiania (PEPS), czyli kolejnemu rozwiązaniu z górnej półki, które zadebiutuje w modelu Cruze, wsiadanie i wysiadanie z wersji kombi staje się dziecinnie proste. Kierowca nie musi wyciągać kluczyka z kieszeni, żeby zamknąć lub odblokować drzwi, a silnik uruchamia poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku.

Nabywcy będą mogli wybrać dwa rodzaje materiałowych obić foteli lub zamówić wersję skórzaną, która zapewnia optymalną wygodę użytkowania. Zależnie od opcji wyposażenia, samochód będzie posiadał klimatyzację manualną lub automatyczną oraz filtr przeciwpyłkowy, który pomaga eliminować zanieczyszczenia wywołujące astmę i inne schorzenia układu oddechowego.

Nowe funkcje systemu multimedialnego
Już latem nabywcy modelu Cruze będą mogli korzystać z nowego, supernowoczesnego systemu multimedialnego Chevrolet MyLink, który wyznaczy nowe standardy funkcjonalności i wygodny użytkowania, bowiem samochód można teraz będzie skomunikować ze smartfonem.

System Chevrolet MyLink wyświetla zawartość smartfona na siedmiocalowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym wysokiej rozdzielczości. System łączy się z telefonem lub innymi urządzeniami do przechowywania danych (odtwarzacze MP3, iPod, iPad itd.) przez port USB lub za pomocą technologii bezprzewodowej Bluetooth.

System wyposażono również w dedykowane łącze, które umożliwia podłączenie urządzeń muzycznych lub smartfonów nieposiadających gniazda USB lub niewspółpracujących z technologią Bluetooth.

W systemie Chevrolet MyLink smartfon działa jak wbudowany twardy dysk. Posiadacze kompatybilnych urządzeń mogą je podłączyć przy pomocy gniazda USB lub bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Bluetooth.

Kierowca może telefonować bez konieczności wybierania numeru w telefonie, ponieważ ma możliwość wybrania danego numeru z zapisanej listy kontaktów, może też głosowo zlecić wybieranie numeru, a następnie rozmawiać przez głośniki samochodowego zestawu audio.

System MyLink oferuje równie łatwy dostęp do osobistych list odtwarzania, galerii zdjęć, książek telefonicznych oraz innego rodzaju zapisanych danych. Podczas postoju podróżni mają również możliwość oglądania filmów i zdjęć. W dalszej części roku dostępnych będzie wiele dedykowanych aplikacji, takich jak np. system nawigacyjny.

7-calowy, kolorowy wyświetlacz dotykowy firmy LG electronics jest prosty w obsłudze i posiada pięć intuicyjnych menu (Audio, Zdjęcia i Filmy, Telefon, Smartfon oraz Ustawienia), z których każde składa się z listy łatwych do wyboru funkcji. Radio systemu MyLink zostało przystosowane do odbioru programów radiowych w cyfrowej technologii DAB, a steruje się nim za pomocą przycisków w kole kierownicy. Zestaw audio wyposażony będzie w sześć głośników.

Kamera cofania znajdzie się na liście wyposażenia standardowego samochodów z systemem MyLink oraz tych z systemem multimedialnym wzbogaconym o zintegrowaną nawigację satelitarną. Taki pakiet obejmował będzie również technologię Bluetooth, umożliwiającą strumieniowanie danych, obsługę bezdotykową, gniazdo Aux i USB, przyciski sterowania w kole kierownicy, odtwarzacz CD oraz sześć wysokiej klasy głośników.

W ofercie ma się również pojawić bardziej ekskluzywna odmiana obu zestawów audio, która w standardzie posiadać będzie odtwarzacz CD oraz sześć głośników, Bluetooth i obsługę bezdotykową, a także przyciski sterowania w kole kierownicy. Urządzenie będzie kompatybilne z technologią cyfrową DAB oraz wyposażone w gniazda USB i Aux.

Przestronny bagażnik oraz liczne schowki na drobiazgi
Wnętrze Chevroleta Cruze kombi jest bardzo przestronne. Miejsca wystarczy tu zarówno dla pasażerów, jak i bagażu.

Bagażnik ma 1 024 mm długości w standardowej konfiguracji i może pomieścić 500 litrów bagażu (do linii okien). Po złożeniu oparć tylnej kanapy (dzielonej w stosunku 60/40), pojemność przedziału bagażowego wzrasta do 1 478 litrów (do linii dachu). Zależnie od wersji silnikowej, maksymalne dopuszczalne obciążenie wynosi około 530 kg.

Bagażnik posiada szereg uchwytów, które pozwalają na zamocowanie przewożonego bagażu, by nie przemieszczał się podczas jazdy.

Jeśli przewożone mają być większe przedmioty, osłonę bagażnika można schować do specjalnej kasety, a następnie zdemontować. Dostęp do mniejszych przedmiotów przewożonych w bagażniku jest równie prosty, bowiem osłonę można unieść i otworzyć. Za osłoną bagażnika znajduje się płaski schowek z trzema przegrodami, a dalej kolejny, mniejszy, gdzie umieszczono standardowy zestaw naprawczy do kół.

W kabinie pasażerskiej znajdziemy schowki kieszeniowe w drzwiach z uchwytami na butelki (1,5-litrowe z przodu i 0,5-litrowe z tyłu), duży, podświetlany, dwuczęściowy schowek w desce rozdzielczej, kieszenie w oparciach przednich foteli, które z łatwością pomieszczą laptopa oraz schowek na drobiazgi w panelu instrumentów.

Dodatkowo w masywnej konsoli środkowej znajdziemy dwa regulowane uchwyty na napoje.

Chevrolet Cruze kombi będzie standardowo wyposażony w relingi dachowe, które wytrzymują obciążenie do 100 kg. Po zainstalowaniu specjalnego uchwytu można tam na przykład przewozić rowery. Rowery można również przewozić na bagażniku montowanym przy haku holowniczym.

Dostępne są także inne elementy wyposażenia, takie jak siatki do przytrzymywania bagażu, specjalne pojemniki na bagaż z regulowanymi przegrodami, boks dachowy oraz uchwyty na narty czy deskę surfingową.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Chevrolet Cruze