/  /  /  /  / Nowinka w modelach Chevroleta
Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowinka w modelach Chevroleta

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Od marca tego roku modele Aveo i Cruze z technologią Chevrolet MyLink zostaną wyposażone w funkcję Siri, czyli inteligentnego asystenta wykonującego polecenia głosowe wydane przez użytkownika.

Miejski SUV Trax, który zadebiutuje wiosną tego roku, również będzie oferowany z radiem MyLink oraz funkcją Siri.

"Cieszymy się, że Chevrolet będzie jednym z pierwszych producentów samochodów, który będzie oferował użytkownikom iPhone'ów integrację z funkcją Siri Eyes Free - powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet i Cadillac Europe. "Nasi klienci cenią bezpieczne, łatwe w obsłudze i niezawodne funkcje przyłączeniowe, a Siri uzupełnia możliwości systemu MyLink, oferując niezapomniane wrażenia z jazdy".

Użytkownicy korzystający z kompatybilnego iPhone'a z systemem operacyjnym iOS6 mogą zlecić funkcji Siri wykonanie wielu różnych zadań. W tym czasie kierowca może bezpiecznie skupić się na obserwacji drogi i nie musi odrywać rąk od kierownicy.

W celu maksymalnego ograniczenia czynników rozpraszających uwagę kierującego Siri za pośrednictwem trybu Eyes Free umożliwia interakcję użytkownika z jego iPhonem wyłącznie za pośrednictwem komend głosowych i bez podświetlania ekranu urządzenia.

Użytkownik musi jedynie połączyć iPhone'a z MyLinkiem za pośrednictwem technologii Bluetooth oraz skorzystać z przycisku zlokalizowanego na kole kierownicy w celu rozpoczęcia i zakończenia sesji z Siri w trybie Eyes Free.

W modelach Aveo i Cruze można wykorzystywać funkcję Siri w trybie Eyes Free w następujący sposób:
- dzwonić do osób z listy kontaktów zapisanej w telefonie, wykorzystując funkcję połączenia aktywowanego głosowo
- odtwarzać utwory muzyczne z biblioteki iTunes, a także automatycznie przełączać źródło muzyki z radia AM/FM na iPod
- odsłuchiwać, tworzyć i wysyłać wiadomości typu iMessage lub wiadomości tekstowe na jakikolwiek numer telefonu lub do osoby zapisanej na liście kontaktów
- dodawać wpisy w kalendarzu                             
- ograniczać czynniki wpływające na rozproszenie uwagi kierującego poprzez niepodświetlanie wyświetlacza telefonu nawet wówczas, gdy Siri odpowiada na proste pytania.

Klienci, którzy już kupili modele Aveo i Cruze z radiem Chevrolet MyLink, mogą w najbliższych miesiącach zaktualizować swoje systemy multimedialne, aby współpracowały z funkcją Siri.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Chevrolet Cruze