/  /  /  /  / Wyniki finansowe GM za drugi kwartał
Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Wyniki finansowe GM za drugi kwartał

GM|
null
© Chevrolet
null

Firma General Motors Company ogłosiła zysk netto za drugi kwartał przypadający na posiadaczy akcji zwykłych w wysokości 1,5 mld USD lub 0,90 USD rozwodnionego zysku netto na jedną akcję. W drugim kwartale ubiegłego roku zysk netto przypadający na posiadaczy akcji zwykłych wyniósł 2,5 mld USD lub 1,54 USD rozwodnionego zysku netto na jedną akcję.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W drugim kwartale 2012 roku przychody netto wyniosły 37,6 mld USD w porównaniu z 39,4 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale roku 2011. Spadek ten w głównej mierze spowodowany był umocnieniem się dolara amerykańskiego w stosunku do innych walut. Skorygowany EBIT wyniósł 2,1 mld USD w porównaniu z 3,0 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale 2011 roku. Łączne koszty restrukturyzacyjne zawarte w skorygowanym EBIT wyniosły w drugim kwartale tego roku 0,1 mld USD.

"Nasze wyniki w oddziałach GM North America, International Operations oraz GM Financial były zadowalające, jednak musimy jeszcze stawić czoła przeciwnościom, szczególnie na rynkach Europy i Ameryki Południowej - powiedział Dan Akerson, prezes GM i CEO. "Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, koncern GM notuje zysk już w dziesiątym kwartale z rzędu, co jest doskonałym wynikiem, którego nie osiągnięto od ponad dekady".

Wyniki regionalne
- GM North America (GMNA) ogłosiło skorygowany EBIT w wysokości 2,0 mld USD w porównaniu z 2,2 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale 2011 roku.
- GM Europe (GME) osiągnęło skorygowaną stratę EBIT w wysokości (0,4) mld USD w porównaniu z 0,1 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale 2011 roku.
- GM International Operations (GMIO) ogłosiło skorygowany EBIT w wysokości 0,6 mld USD, co jest równe wynikowi uzyskanemu w drugim kwartale ubiegłego roku.
- GM South America (GMSA) ogłosiło skorygowany EBIT na poziomie progu rentowności w porównaniu z 0,1 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale 2011 roku. Wynik za drugi kwartał 2012 roku zawiera 0,1 mld USD kosztów restrukturyzacyjnych.
- Zysk przed opodatkowaniem GM Financial wyniósł 0,2 mld USD w porównaniu z 0,1 mld USD uzyskanymi w drugim kwartale 2011 roku.
- W sektorze korporacyjnym koncern GM zanotował skorygowaną stratę EBIT w wysokości (0,2) mld USD, z czego (0,1) mld USD dotyczyło straty księgowej na różnicach kursowych (pozycja niepieniężna).

Przepływy pieniężne i płynność finansowa
W drugim kwartale przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej z części motoryzacyjnej wyniosły 3,8 mld USD, a wolne środki pieniężne z części motoryzacyjnej wyniosły 1,7 mld USD. GM zakończyło ten kwartał bardzo dobrą płynnością osiągniętą na działalności motoryzacyjnej w wysokości 38,5 mld USD. Środki pieniężne z działalności motoryzacyjnej oraz aktywa finansowe dostępne do sprzedaży wyniosły 32,6 mld USD w porównaniu z 31,5 mld USD na koniec pierwszego kwartału 2012 roku.

Pod koniec pierwszego kwartału firma szacowała, że wyniki GMNA za drugi i trzeci kwartał 2012 roku będą porównywalne z wynikami uzyskanymi w pierwszym kwartale tego roku. Wyniki GMNA za drugi kwartał były lepsze częściowo z uwagi na przeniesienie niektórych wydatków na trzeci kwartał. W oparciu o bieżącą sytuację firmy szacuje się, że skorygowany średni EBIT GMNA za drugi i trzeci kwartał będzie porównywalny do wyników pierwszego kwartału.

"Prowadzimy agresywną politykę produktową na całym świecie, a jednocześnie systematycznie pracujemy nad uproszczeniem naszych struktur i wykorzystaniem skali działalności firmy w celu zwiększenia naszych marży - powiedział Dan Ammann, wiceprezes i dyrektor finansowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama