/  /  /  /  / Polska: Chevrolet znów rekordowo
Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Chevrolet znów rekordowo

Chevrolet Poland|
null
© Chevrolet
null

Od początku roku Chevrolet sprzedał w Polsce łącznie 9 793 samochodów. Jest to rezultat o 45% lepszy niż w analogicznym okresie 2011 roku, kiedy sprzedano 6 758 nowych aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Najchętniej kupowanym modelem Chevroleta od stycznia niezmiennie było miejskie Aveo: łącznie mowe Aveo i Aveo Classic znalazły 4 200 nabywców, czyli o 26% więcej niż w okresie styczeń-listopad 2011 roku (3 330 sztuk).

Drugim najpopularniejszym Chevroletem w Polsce w ostatnich jedenastu miesiącach był Cruze, który został sprzedany w liczbie 2 075 egzemplarzy, czyli aż o 93% większej niż w pierwszych jedenastu miesiącach rok wcześniej (1 073 sztuki).

Na trzecim miejscu podium uplasował się natomiast Spark, który od początku roku znalazł 1 709 nabywców, czyli o 42% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (1 207 egzemplarzy).

Jak podkreśla generalny importer, wszystkie oferowane obecnie modele Chevroleta zanotowały wzrost sprzedaży w porównaniu do 2011 roku.

Opel liderem rynku nowych aut w listopadzie

W listopadzie sprzedano w Polsce 778 nowych modeli Chevrolet, czyli o 12% więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, kiedy Chevrolet Poland odnotował sprzedaż 694 samochodów, a także o 18% więcej niż w październiku 2012 roku.

Ten wynik sprzedaży oznacza, że był to najlepszy listopad pod względem sprzedaży w historii Chevrolet Poland.

Najwyższy wynik sprzedaży w miesiącu od momentu wprowadzenia na polski rynek osiągnął również model Cruze. Jest to zasługa między innymi bardzo dobrego przyjęcia tego produktu w najnowszej wersji nadwoziowej: sprzedaż odmiany Cruze kombi po trzech miesiącach od momentu wprowadzenia do salonów osiągnęła wynik porównywalny do wersji hatchback oraz sedan.

Wynik listopadowy przybliża Chevroleta do wkroczenia do grona czołowych marek, które sprzedają rocznie ponad 10 000 egzemplarzy samochodów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama