/  /  /  /  / Najbezpieczniejsze auto w segmencie B to...
Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najbezpieczniejsze auto w segmencie B to...

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Miejski Chevrolet Aveo został ogłoszony najbezpieczniejszym w swojej kategorii samochodem roku 2011 przez organizację Euro NCAP, która opublikowała ostatnio wyniki testów 53 nowych modeli dostępnych na rynku europejskim.

"Aveo to fantastyczne auto o efektownym designie, które pod względem bezpieczeństwa nie ma sobie równych. Nowy system MyLink oraz jego pozostałe cechy czynią go niezwykle interesującą opcją w segmencie małych samochodów - zapewnia Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

Aby zasłużyć na miano najbezpieczniejszego samochodu danego segmentu w klasyfikacji Euro NCAP, auto musi zdobyć 5 gwiazdek oraz osiągnąć wysokie noty w czterech kategoriach ocenianych przez organizację. W ubiegłym roku Chevrolet Aveo w wersji hatchback otrzymał odpowiednio 95% oraz 87% w kluczowych kwestiach ochrony pasażera dorosłego oraz dziecka.

Aveo jest standardowo wyposażony w 6 poduszek powietrznych oraz liczne systemy bezpieczeństwa aktywnego, takie jak elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, kontrolę trakcji, czterokanałowy ABS z inteligentnym systemem brake assist oraz systemem elektronicznego rozdziału siły hamowania. Ponadto, również w standardzie Aveo może pochwalić się systemem Hill-Start Assist, wspomagającym ruszanie na stromych podjazdach, oraz tempomatem z funkcją ograniczania prędkości.

Od jesieni Aveo jest dostępny w sprzedaży z silnikiem 1.3 turbo-diesel, pierwszym wysokoprężnym silnikiem w miejskim modelu Chevroleta. Czterodrzwiowy wariant Aveo wyposażony w ten silnik jest najbardziej ekonomicznym samochodem typu notchback w Europie.

Cruze kombi i inne nowości Chevroleta na Genewę

Wspomniany pokładowy system multimedialny MyLink, jako nowinka Chevroleta, będzie dostępny w Aveo od lipca. Dzięki niemu samochód praktycznie przejmie funkcje smartfona.

System MyLink udostępnia użytkownikowi zawartość smartfona na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu dotykowym. Do podłączania urządzeń kompatybilnych służy złącze USB i Bluetooth. Ponadto, Aveo oferuje dodatkowy interfejs umożliwiający podłączenie niektórych przenośnych odtwarzaczy muzycznych oraz smartfonów nieobsługujących USB ani Bluetooth.

Po podłączeniu smartfona do systemu MyLink, kierowca będzie mógł cieszyć się całą jego zawartością w postaci playlist, galerii zdjęć, książki telefonicznej, filmów oraz innych mediów i danych (np. specjalnych aplikacji nawigacyjnych), uzyskując do niej dostęp poprzez dotykowy ekran.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama