/  /  /  / Rośnie sprzedaż małych SUV-ów
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rośnie sprzedaż małych SUV-ów

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia, jednak klienci z Europy Środkowej i Zachodniej coraz chętniej wybierają mniejsze, bardziej kompaktowe samochody, co potwierdza wzrost sprzedaży notowany w segmencie niewielkich aut typu SUV.

Wyniki sprzedaży w tym segmencie odbiegają od spadkowych trendów na rynku europejskim: w 2008 roku w ręce klientów trafiło 130 214 pojazdów tego typu, co stanowiło 0,7% udziału rynkowego, natomiast w ubiegłym roku sprzedaż niewielkich SUV-ów wyniosła już niemal 264 000 egzemplarzy. To przekłada się na blisko 2-proc. udział w rynku.

Wszystko wskazuje na to, że omawiany segment motorynku wciąż będzie się rozrastał. Szacuje się, że do 2018 roku sprzedaż wzrośnie niemal dwukrotnie, a udział wyniesie około 2,8%.

Prezentując nowy model Trax, Chevrolet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów mieszkających w miastach. "Trax pozwoli Chevroletowi konkurować w segmencie niewielkich aut typu SUV i przekona do siebie nabywców, oferując wszechstronne rozwiązania konstrukcyjne, dużą oszczędność paliwa oraz właściwości jezdne typowe dla samochodu osobowego, które stanowią podstawę bezproblemowej eksploatacji w mieście - wylicza Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

Miejskie crossovery i coraz więcej nowości

Trax pojawi się w europejskich salonach Chevroleta wiosną tego roku, a w ofercie dostępne będą trzy jednostki napędowe: turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,4 l, mocy 140 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, jednostka benzynowa o pojemności 1,6 l, generująca 115 KM i 155 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a także turbodiesel o pojemności 1,7 l, wytwarzający 130 KM i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W wersjach wyposażonych w turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 oraz jednostkę wysokoprężną 1.7 oferowany będzie układ napędu wszystkich kół (AWD).

Trax mierzy 4,25 m długości i 1,77 m szerokości, dzięki czemu powinien sprawdzić się zarówno podczas eksploatacji w mieście, jak i na bocznych drogach.

Nie dziwi fakt, że Chevrolet podjął się realizacji tego projektu, ponieważ pierwszy SUV, jaki pojawił się na rynku, nosił słynne logo w kształcie muszki: firma stworzyła nowy segment aut, prezentując w 1935 roku model Suburban.

"Chevrolet słynie z wieloletniej produkcji niezawodnych i wszechstronnych SUV-ów. Model Trax będzie kontynuował tę tradycję, oferując klientom dodatkowe korzyści - podkreśla Docherty. "Trax to nowoczesna interpretacja jednego z najważniejszych zadań Chevroleta, jakim jest budowanie i sprzedawanie doskonałych SUV-ów".

Chevrolet Captiva to większy brat modelu Trax i jeden z wielu SUV-ów produkowanych przez Chevroleta. W amerykańskiej gamie producenta znajdują się modele Avalanche, Colorado, Equinox, Silverado, Suburban, Tahoe oraz Traverse.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama