/  /  /  / Obniżają cenę elektrycznego modelu Chevrolet Volt
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Obniżają cenę elektrycznego modelu Chevrolet Volt

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Europejski Chevrolet ogłosił obniżenie cen elektrycznego modelu Volt o rozszerzonym zasięgu. Ceny wersji z nowego rocznika modelowego będą się rozpoczynały w Niemczech od 38 000 EUR (z VAT).

"Niższa cena zakupu i oszczędności wynikające z jazdy w trybie elektrycznym sprawiają, że użytkownicy modelu Volt mogą nie tylko korzystać z zalet nowoczesnych technologii oraz funkcjonalności auta, ale również cieszyć się niskimi kosztami eksploatacji - podkreśla Thomas Sedran, prezes i dyrektor zarządzający Chevrolet Europe.

"Najnowszy Volt będzie oferował te same imponujące funkcje co wcześniej, a oprócz tego również nowe radio Chevrolet MyLink".

W sierpniu tego roku Chevrolet obniżył cenę nowego Volta w Stanach Zjednoczonych o 5 000 dolarów. Decyzja ta odzwierciedla osiągnięcia firmy w zakresie ograniczenia kosztów dzięki doświadczeniu, jakie zdobyła w konstruowaniu samochodów elektrycznych i poszczególnych komponentów elektrycznego układu napędowego.

Volt to jeden z pierwszych na świecie samochodów elektrycznych o rozszerzonym zasięgu. Model ten pierwsze 80 kilometrów pokonuje korzystając z energii elektrycznej zgromadzonej w 16 kWh akumulatorze litowo-jonowym, przy zerowej emisji CO2.

Po wyczerpaniu energii akumulatora uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra (generator), która zasila akumulator, dzięki czemu zasięg wzrasta do ponad 500 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama