/  /  /  / Dziesiąty z kolei rekordowy kwartał dla Chevroleta
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dziesiąty z kolei rekordowy kwartał dla Chevroleta

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

W pierwszych trzech miesiącach roku Chevrolet sprzedał na świecie około 1,18 mln pojazdów, co oznacza dziesiąty z kolei rekordowy kwartał dla marki. Globalny sukces sprzedażowy to głównie zasługa gamy, w skład której wchodzi m.in. Cruze, który od roku 2009 roku trafił w ręce łącznie ponad 2 mln klientów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym kwartale bieżącego roku firma General Motors Co. sprzedała na świecie ponad 2,36 mln pojazdów, notując wzrost o 3,6% w stosunku rocznym. Tym samym tempo globalnego wzrostu firmy General Motors Co. przewyższa tempo wzrostu innych marek motoryzacyjnych, które wyniosło w omawianym okresie 1,5%.

"Chevrolet umacnia swoją pozycję na całym świecie, wykorzystując kompetencje koncernu GM w zakresie technologii i wzornictwa, aby dostarczyć odpowiednie produkty na odpowiednich rynkach - powiedział Marc Reuss, prezes GM North America.

"Model Cruze został opracowany z myślą o globalnych rynkach i zróżnicowanych warunkach eksploatacji, w związku z czym możemy obecnie oferować nabywcom lepsze osiągi i większą wszechstronność na przykład w postaci modelu Cruze Clean Turbo Diesel, który jeszcze w tym roku zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych".

Chevrolet realizuje obecnie najbardziej agresywną strategię wprowadzania na rynek nowych modeli samochodów w historii, u podstaw której leży nowe globalne hasło marki Find New Roads, odzwierciedlające ducha pomysłowości zapisanego w genach Chevroleta.

W najbliższym czasie w sprzedaży pojawi się 25 nowych lub gruntownie zmodernizowanych samochodów, w tym nowa generacja Corvette Stingray oraz modele Silverado i Impala w USA, a także modele Spin, Trax, Orlando i Colorado na kilku największych rynkach świata.

W pierwszym kwartale tego roku Chevrolet sprzedał w USA ponad 469 000 samochodów, co oznacza wzrost o niemal 5%. Sprzedaż zmodernizowanego modelu Traverse wzrosła w omawianym kwartale o 22%, dzięki czemu udział koncernu GM w rynku crossoverów wzrósł do 2,5%.

Wzrost sprzedaży zanotowano również w Brazylii, gdzie firma sprzedała 141 000 aut, czyli o ponad 3% więcej niż w zeszłym roku. Niemal 24% całkowitej sprzedaży w pierwszym kwartale stanowił model Onix.

W Chinach w ręce klientów trafiło 165 000 samochodów, co oznacza wzrost o 2,5%, natomiast w Tajlandii zanotowano 14-procentowy wzrost sprzedaży do 17 000 pojazdów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama