/  /  /  / Chevrolet Trax ma 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Chevrolet Trax ma 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Chevrolet Trax zdobył pięć gwiazdek w badaniach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP. Przetestowany przez ekspertów Trax to wersja LT, wyposażona w napęd na przednie koła i 130-konny silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 litra.

Trax jest siódmym Chevroletem, który otrzymał najwyższą ocenę z zakresu bezpieczeństwa Euro NCAP, dołączając tym samym do "pięciogwiazdkowych" modeli Aveo, Volt, Cruze, Orlando, Malibu oraz Captivy.

Trax zakończył test ochrony dorosłych pasażerów z doskonałym wynikiem 94%. Model ten otrzymał maksymalną ocenę punktową m.in. w teście uderzenia bocznego w barierę, zapewniając podróżującym odpowiednią ochronę wszystkich części ciała.

Eksperci z Euro NCAP dobrze ocenili również zachowanie konstrukcji nadwozia podczas zderzenia czołowego. Z kolei ochronę pasażerów przed urazami spowodowanymi szarpnięciem podczas uderzenia w tył pojazdu zapewniają regulowane fotele i zagłówki.

Wynik testów Euro NCAP

W kategorii ochrony dzieci przewożonych na pokładzie samochodu Trax zdobył dobre oceny w teście zderzenia bocznego i w zakresie instalacji fotelików dziecięcych.

Przedstawiciele Euro NCAP ogłosili jednocześnie, że w kwestii ochrony pieszych zderzak Traxa zapewnia dobrą ochronę w każdym zakresie, co jest jednoznaczne z przyznaniem maksymalnej oceny.

Cennik Chevrolet Trax

Chevrolet spełnił również wymagania instytutu Euro NCAP w zakresie systemów bezpieczeństwa, oferując standardowo elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) oraz układ ograniczenia prędkości.

Dla Chevroleta bezpieczeństwo użytkowników samochodów jest priorytetem, dlatego firma wprowadziła do oferty funkcję Siri Eyes Free. Za pośrednictwem technologii Chevrolet MyLink instalowanej na pokładzie modelu Trax użytkownicy korzystający z kompatybilnego iPhone'a mogą zlecić funkcji Siri, czyli inteligentnemu asystentowi, wykonanie wielu różnych zadań.

W tym czasie kierowca może bezpiecznie skupić się na obserwacji drogi i nie musi odrywać rąk od kierownicy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama