/  /  /  / Chevrolet notuje światowy rekord sprzedaży
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Chevrolet notuje światowy rekord sprzedaży

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

W pierwszych sześciu miesiącach roku Chevrolet sprzedał na całym świecie rekordową liczbę około 2,5 mln pojazdów (+1,4%), co oznacza jedenasty z kolei rekordowy kwartał dla marki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Globalny sukces sprzedażowy to m.in. zasługa popularności nowych produktów takich jak subkompaktowy model Onix w Brazylii, sedan Impala w USA oraz średniej wielkości pickup Colorado w Azji Południowo-Wschodniej.

W pierwszej połowie roku cała firma General Motors Co. sprzedała ponad 4,85 mln pojazdów, notując wzrost o blisko 4% w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzedzającego.

"Jesteśmy obecnie świadkami najbardziej agresywnej strategii wprowadzania na rynek nowych modeli samochodów w historii Chevroleta - powiedział Alan Batey, wiceprezes Chevroleta.

"Dalszy wzrost sprzedaży na całym świecie to wynik działań mających na celu wyraźne zwiększanie obecności Chevroleta na wschodzących rynkach, jak również umocnienie relacji z klientami poprzez oferowanie im właściwych produktów i technologii, a także programów obsługi na najwyższym światowym poziomie".

W Stanach Zjednoczonych nowych klientów przyciąga do salonów Chevroleta atrakcyjna gama mniejszych samochodów. Łączna sprzedaż modeli Sonic, Spark, Cruze i Volt wzrosła w pierwszej połowie roku o blisko 25%.

Sprzedaż półciężarówek wzrosła w omawianym okresie o 23%, a deallerzy dostarczają nabywcom model Silverado nowej generacji w bardzo szybkim tempie.

Sprzedaż aut Chevroleta w Chinach wzrosła o 6,1% do ponad 322 000 sztuk, co było w głównej mierze zasługą modeli Sail, Cruze, Malibu oraz Captiva.

Sprzedaż koncernu GM w pierwszej połowie roku wzrosła w Ameryce Północnej o blisko 8% oraz o blisko 7% w ramach International Operations.

Koncern GM osiągnął nowy rekord sprzedaży w Chinach, notując wzrost o 10,6% do 1 567 392 sztuk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama