/  /  /  / Chevrolet Camaro zasila szeregi policji w Dubaju
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Chevrolet Camaro zasila szeregi policji w Dubaju

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Chevrolet Camaro SS dołączył do floty pojazdów policyjnych w Dubaju, stając się tym samym pierwszym modelem Camaro wykorzystywanym przez policję na Bliskim Wschodzie.

Camaro SS jest napędzane 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 426 KM i maksymalnym momencie obrotowym 567 Nm. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,7 sekundy. Dzięki temu Camaro będzie doskonałym samochodem policyjnym.

Camaro, które będzie wykorzystywane jako samochód patrolowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zostało oficjalnie przekazane policji przez Al Ghandi Auto (dealer Chevroleta w Dubaju).

Ceremonia przekazania auta odbyła się w siedzibie głównej policji w Dubaju.

"Chevrolet Camaro cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. To idealny samochód dla policji w Dubaju, ponieważ chcemy unowocześnić naszą gamę pojazdów, aby sprostać restrykcyjnym standardom Emiratów w zakresie bezpieczeństwa - powiedział generał Khamis Mattar Al Mazeina.

"Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem, który zrealizował zamówienie policji w Dubaju, dotyczące uzupełnienia gamy o samochód patrolowy o wysokich osiągach. Wierzymy, że Camaro spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje - powiedział Buti Saeed Al Ghandi.

"Jesteśmy pewni, że zdolność szybkiego reagowania, jaką wyróżnia się model Camaro za sprawą silnika V8 o wysokich osiągach, w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem auta do eksploatacji na drogach Dubaju oraz łatwością serwisowania pozwoli wykorzystywać ten samochód w siłach policji przez wiele lat - dodał Buti Saeed Al Ghandi.

Chevrolet Camaro odniósł ogromny sukces na rynku samochodów sportowych na Bliskim Wschodzie. Model ten przez cztery lata z rzędu (od 2009 do 2012 roku) zdobywał tytuł "Najlepszego Muscle Car" przyznawany przez wiodące publikacje motoryzacyjne.

W lutym Camaro ZL1 zdobyło tytuł "Muscle Car Roku 2012" według magazynu Evo Middle East.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama