/  /  /  / Akcja naprawcza Chevrolet Cruze
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Akcja naprawcza Chevrolet Cruze

UOKIK|

Jak poinformowała firma Chevrolet Poland, wybrane egzemplarze modelu Chevrolet Cruze mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji przywoławczej.

Zgodnie z informacją przekazaną do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Chevrolet Poland, wybrane egzemplarze modelu Chevrolet Cruze rok modelowy 2011 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie prewencyjnej akcji przywoławczej.

Otóż producent nie może do końca wykluczyć możliwości, że w przypadku niektórych egzemplarzy (wyprodukowane w Korei Południowej między 14 listopada 2010 a 12 stycznia 2011 roku) mogła ewentualnie nie zostać zamontowana nakrętka na tylnym, środkowym elemencie mocującym kotwiczenie i sprzączkę pasa bezpieczeństwa. W przypadku braku nakrętki mocującej może dojść do wysunięcia elementu kotwiczącego, bezpośrednio wpływając na działanie pasa bezpieczeństwa.

Generalny importer marki Chevrolet posiada żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków będących skutkiem uszkodzenia, o którym mowa powyżej. Łącznie na terenie kraju sprzedano 80 pojazdów, które należy sprawdzić (numery VIN patrz link).

Autoryzowane serwisy listami poleconymi zawiadomią klientów, którzy kupili samochody objęte kampanią, o zaistniałej sytuacji. Ponadto klienci, którzy zakupili samochody objęte kampanią, zostaną wezwani do złożenia wizyty w autoryzowanym serwisie w celu sprawdzenia, czy w ich modelu występuje omawiana wada. W przypadku stwierdzenia braku nakrętki autoryzowany serwis obowiązany jest do bezpłatnego usunięcia usterki poprzez zamontowanie zakrętki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama