/  /  /  / 50 lat modelu Chevrolet Malibu
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

50 lat modelu Chevrolet Malibu

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

W 1964 roku Chevrolet wprowadził na rynek Malibu. Było to pierwszy model Chevroleta średniej wielkości i jeden z pierwszych takich samochodów w Stanach Zjednoczonych.

Wraz z wprowadzeniem Malibu z roku modelowego 2014 Chevrolet będzie świętował pięćdziesiątą rocznicę powstania tego modelu.

Malibu, którego nazwa pochodzi od miasta w aglomeracji Los Angeles, które w latach 60-tych było uważane za centrum kultury plażowej Ameryki, był najlepiej wyposażoną wersją auta zaprojektowanego na platformie średniej wielkości, stanowiącej podstawę bazowego modelu Chevelle oraz półciężarówki El Camino.

Samochód zyskał uznanie wśród nabywców ze względu na wytrzymałą konstrukcję oraz precyzyjne przednie zawieszenie ze sprężynami śrubowymi.

Najnowsza generacja Chevroleta Malibu to sedan zapewniający komfort, oszczędną jazdę oraz możliwości przyłączeniowe, które nie znajdowały się nawet w sferze marzeń inżynierów w roku 1964.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama