/  /  /  / Renault łączy siły z Caterham
Caterham

Caterham

Zmień
Caterham to producent, który w swojej ofercie posiada tylko jeden samochodu, który jest jednak esencją brytyjskiego samochodu sportowego. Mający ponad 50 letnią historię model „7” sprzedawany jest jedynie w nieco ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2009 roku w Polsce.
Dowiedz się więcej o marce
 

Renault łączy siły z Caterham

Renault Caterham|
null
© Renault
null

Renault oraz Caterham zamierzają powołać do życia spółkę joint-venture, która będzie zajmować się projektowaniem i produkcją samochodów sportowych. W tym celu francuska grupa zamierza znów wykorzystać markę Alpine.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Już w styczniu powołana będzie spółka pod nazwą Societe des Automobiles Alpine Caterham, w której Caterham Group przejmie 50% (obecnie do Renault SAS należy 100% udziałów).

Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu każda ze stron będzie mogła wykorzystać jedną platformę konstrukcyjną do opracowania różniących się od siebie aut odpowiadających DNA każdej z marek.

Szacuje się, że pierwsze samochody pojawią się na rynku za trzy, cztery lata. Model będą produkowane w zakładach Renault we francuskim Dieppe.

Zaledwie kilka miesięcy temu Renault przedstawiło projekt koncepcyjny Renault Alpine A110-50, dzięki któremu francuska marka chciała w sposób szczególny uczcić okrągłe 50 lat modelu Berlinette Alpine A110, który wyróżniał się sportową pasją oraz doskonałą mechaniką i odniósł wiele spektakularnych sukcesów sportowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Caterham

Reklama