/  /  /  / Caterham w nowej szacie!
Caterham

Caterham

Zmień
Caterham to producent, który w swojej ofercie posiada tylko jeden samochodu, który jest jednak esencją brytyjskiego samochodu sportowego. Mający ponad 50 letnią historię model „7” sprzedawany jest jedynie w nieco ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2009 roku w Polsce.
Dowiedz się więcej o marce
 

Caterham w nowej szacie!

Caterham|
null
© Caterham
nullnullnull

Caterham Cars połączyło siły ze znaną brytyjską marką odzieżową Lambretta Clothing. Efektem współpracy jest limitowana edycja Siódemki - Lambretta Edition.

Caterham, bezpośredni spadkobierca legendarnego Lotusa 7, należy do nielicznej grupy stuprocentowo „brytyjskich” producentów samochodów. Kultowa wśród entuzjastów motoryzacji marka jest dumna ze swojego pochodzenia - limitowana wersja w kolorystyce flagi „Union Jack” nie powinna nikogo dziwić.

Specjalna edycja Caterham Seven powstała w kooperacji z inną brytyjską ikoną, znaną w świecie mody marką Lambretta Clothing. Firma mieszcząca się przy londyńskiej Carnaby Street (serce brytyjskiej awangardy), „ubrała” Siódemkę w kolory brytyjskiej flagi: niebieski, czerwony oraz biały.

Oprócz kolorystyki nadwozia, całkowitej zmianie uległ wystrój kokpitu Caterhama. Białe, skórzane fotele z niebieskim przeszyciem, sportowa kierownica Moto-Lita, niebieska tapicerka czy wielki emblemat Lambretta na desce rozdzielczej przypadną do gustu każdemu anglofilowi.

Pod maską limitowanej edycji Lambretta znajdzie się podstawowa w palecie Caterhama jednostka napędowa o pojemności 1,6 litra, pozwalając na sprint do „setki” w 6,1 sekundy.

Najprawdopodobniej Lambretta trafi również na rynek polski - producent zapowiada powstanie części kolekcji w specyfikacji EU4.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Caterham

Reklama