/  /  /  / Caterham Cars przejęty przez Team Lotus
Caterham

Caterham

Zmień
Caterham to producent, który w swojej ofercie posiada tylko jeden samochodu, który jest jednak esencją brytyjskiego samochodu sportowego. Mający ponad 50 letnią historię model „7” sprzedawany jest jedynie w nieco ponad 20 krajach na całym świecie, w tym od 2009 roku w Polsce.
Dowiedz się więcej o marce
 

Caterham Cars przejęty przez Team Lotus

Podczas konferencji prasowej na lotnisku Duxford w Wielkiej Brytanii potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o przejęciu Caterham Cars przez zespół Formuły 1 – Team Lotus Enterprises.

Po zakończonych sukcesem negocjacjach z grupą Corven Ventures, zakupu Caterham Cars dokonali właściciele zespołu Formuły 1 Team Lotus: Tony Fernandes, Kamarudin Meranun i SM Nasarudin.

Jak ogłosił szef zespołu Tony Fernandes, przejęcie brytyjskiego producenta pozwoli wkroczyć na rynek producentów samochodów sportowych i należycie wykorzystać zdobyty w Formule 1 techniczny know-how. Celem przejęcia jest nie tylko rozszerzenie profilu marki, ale również portfolio oferowanych produktów.

„Caterham ma unikalne miejsce w świecie motoryzacyjnym - dodał Fernandes. „Caterham Cars pozostał w pełni wierny filozofii Colina Chapmana „mniej znaczy więcej” i nawet w najnowszym produkcie oferowanym przez Caterhama można znaleźć DNA oryginalnego modelu Seven”.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - Caterham

Reklama