/  /  /  /  / Znamy ceny nowego BMW serii 5
BMW Z4

BMW Z4

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Znamy ceny nowego BMW serii 5

BMW serii 5
© BMW
BMW serii 5

BMW Polska opublikowało właśnie cennik nowego BMW serii 5. Podstawowa specyfikacja została wyceniona na 172 900 zł. W początkowej fazie sprzedaży w Polsce dostępnych będzie 6 wersji modelu, a od produkcji czerwcowej dołączy kolejna, napędzana silnikiem wysokoprężnym o niskiej emisji spalin.

Pod maską nowego BMW serii 5 pracować może jeden z 4 silników benzynowych lub jeden z 3 wysokoprężnych. Wszystkie jednostki napędzane benzyną posiadają co najmniej 6 cylindrów ułożonych rzędowo (o mocach 204, 258 oraz 306 KM), zaś najmocniejsza wersja wyposażona została w silnik V8 o mocy 407 KM. Gama silników diesla składa się z jednostek o pojemności 2.0 oraz 3.0 litra, których moc w zależności od wersji wynosi 184, 204 oraz 245 KM. Wszystkie wersje są przystosowane do współpracy z nową ,opcjonalną, ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów Steptronic.

Każda z wersji posiada bogate wyposażenie standardowe, obejmujące m.in. automatyczną klimatyzację 2-strefową, 17-calowe obręcze kół wykonane ze stopów lekkich oraz wszystkie elementy zapewniające bezpieczeństwo podróżnym - w tym poduszki powietrzne czołowe, boczne oraz kurtyny powietrzne. Samochód standardowo posiada również rozwiązania z zakresu BMW EfficienDynamics obejmujące w zależności od modelu: odzysk energii hamowania Brake Energy Regeneration, wskaźnik zmiany biegów, aktywne sterowanie klapami powietrza czy sterowanie agregatami pomocniczymi, jak np. odłączaną sprężarką klimatyzacji, w zależności od faktycznego zapotrzebowania. Wśród opcji dodatkowych znajdują się przydatne funkcje ostrzegania przy zmianie pasa ruchu, czy też system Night Vision z rozpoznawaniem osób. Ceny za poszczególne wersje wahają się, w zależności od zastosowanego silnika, w granicach od 172 900 zł do 229 900 zł. Za najlepiej wyposażoną i najmocniejszą wersję 550i zapłacić trzeba będzie 326 500 zł.

Światowa sprzedaż pięciu generacji BMW serii 5 osiągnęła już ilość 5,5 miliona egzemplarzy. Obecnie wchodząca do sprzedaży odmiana oparta została na koncepcji pojazdu zastosowanej także w limuzynie serii 7. Pojazdy te korzystają z wielu wspólnych podzespołów, a ich produkcja odbywa się w tym samym zakładzie BMW położonym w Dingolfing.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama