/  /  /  /  / Z4 Ladies, czyli trzecia edycja BMW Ladies Summer Tour
BMW Z4

BMW Z4

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Z4 Ladies, czyli trzecia edycja BMW Ladies Summer Tour

BMW Polska|
null
© BMW
nullnullnullnull

Odkrywanie radości z jazdy roadsterem BMW Z4 było tematem kolejnej kobiecej wyprawy z serii BMW Ladies Summer Tour. W podróż pod hasłem "Z4 Ladies" wybrały się jak co roku gwiazdy i dziennikarki.

Wśród kilkunastu wielbicielek podróży z otwartym dachem znalazły się m.in. Małgorzata Socha, Anna Cieślak, Monika Mrozowska, Katarzyna Stankiewicz, a także Anna Jackowska, autorka książek podróżniczych, która samotnie podróżuje po świecie motocyklem BMW.

Trasa wyprawy Z4 Ladies była najdłuższą z dotychczasowych kobiecych wypraw samochodami BMW i wiodła z Warszawy do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Wyprawa rozpoczęła się od śniadania przygotowanego przez szefa kuchni Miele w firmowym salonie. Następnie panie zasiadły za sterami dziewięciu roadsterów BMW Z4. Celem wyprawy był Ogrodzieniec, gdzie u stóp zamku powstał niedawno butikowy hotel Poziom 511 Design Hotel & Spa o pięknej, nowoczesnej architekturze, doskonale wpisującej się w krajobraz jury i pasującej do designu BMW.

W drodze do Ogrodzieńca uczestniczki wyprawy Z4 Ladies zatrzymały się na lunch w Pałacu Nieznanice, niedaleko Częstochowy. Zabytkowy pałac urzekł gości rodzinną atmosferą i świetną, domową kuchnią. Pałacowy ogród sprawdził się także jako miejsce sesji zdjęciowej dla pań i ich kabrioletów.

U celu podróży na uczestniczki rajdu czekał odpoczynek i zabiegi w hotelowym SPA. Wieczorem podczas warsztatów „Wino i jedzenie” znany dziennikarz i ekspert winiarski Tomasz Prange-Barczyński obalał mity dotyczące łączenia wina z różnych daniami, a także udowadniał, jak zmienia się smak wina pod wpływem smaków obecnych w potrawach, którym wino towarzyszy.

Kolacja była też okazją do rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego "Złap naturę Z4", któremu patronował Nikon. W trakcie drogi panie miały za zadanie wykonać zdjęcia najtrafniej oddające charakter roadstera BMW.

Konkurs wygrała załoga w składzie Katarzyna Frendl z portalu Motocaina oraz Wioletta Podgórska z magazynu Essence. Ich zdjęcie pokazujące rozwiane włosy, uśmiech uchwycony we wstecznym lusterku auta i krajobraz pełen zielonych drzew i łąk najlepiej prezentowało radość z jazdy BMW Z4 i jego prawdziwą naturę.

Główną nagrodą w konkursie były aparaty marki Nikon oraz torby podróżne BMW i akcesoria MINI.

Następnego dnia rano Ewa Sroka ze Skin Philosophy uczyła uczestniczki rajdu, jak robić własnoręcznie kosmetyki, które nie tylko pomagają zachować urodę, ale także nie szkodzą środowisku naturalnemu.

Wszystkie panie przygotowały dla siebie kremy i toniki wyłącznie z ekologicznych produktów, indywidualnie dopasowane do cery i preferencji zapachowych. Zamiłowanie do bliskiego kontaktu z naturą, typowe dla wielbicieli BMW Z4, zaowocowało deklaracjami, że warto poświęcić czas na domową produkcję naturalnych kosmetyków.

Pogoda, wbrew zapowiedziom i chmurom na starcie, okazała się łaskawa: kabriolety jechały całą drogę z otwartymi dachami, przyciągając zazdrosne spojrzenia mijanych kierowców. Zachwyt nad Z4 udzielił się wszystkim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama