/  /  /  /  / Akcja naprawcza BMW
BMW X5

BMW X5

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Wyższa
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Akcja naprawcza BMW

UOKIK|

Jak poinformowała firma BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane modele BMW serii 1, 5 i 7 oraz X3, X5 i X6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, w niektórych modelach BMW 1, BMW 5 (model poprzedni produkowany w latach 2003-2010), BMW X3, BMW X5, BMW X6 i BMW 7 (nowy model produkowany od roku 2008) z silnikiem Diesla, wyprodukowanych w Niemczech w okresie 20.08.2008 do 12.06.2009 wilgoć dostająca się do podgrzewacza obudowy filtra paliwa może potencjalnie doprowadzić do szybkiego rozładowania akumulatora i braku możliwości rozruchu.

Koncern nie może do końca wykluczyć pojedynczych wypadków zwarcia podgrzewacza, a w konsekwencji jego zapalenia się zarówno podczas jazdy, jak i na postoju, gdy silnik nie jest uruchomiony.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 999 samochodów marki BMW (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o prowadzonej akcji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu sprawdzenia i usunięcia ewentualnej usterki.

Pozostali właściciele samochodów marki BMW, objętych wspominaną kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego, których lista dostępna jest na stronie internetowej firmy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 22 579 88 00, fax. 22 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - BMW X5