/  /  / X3
BMW X3

BMW X3

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Cena165 800 zł - 273 100 zł (aktualizacja: 2017-03-01)
Emisja CO2124 g/km - 193 g/km
Żużycie paliwa4,7 L/100km - 8,3 L/100km
 
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullBMWnullnullnullnullnullnull
Poprzednik modelu X3 zaprezentowany został szerokiej publiczności na salonie samochodowym we Frankfurcie w roku 2003, aby wkrótce potem wejść do seryjnej produkcji. Był typowym autem sportowo rekreacyjnym klasy D premium, zwanym przez włodarzy marki SAV, czyli sport activity vehicle. Produkowane w Austriackim Grazu, w zakładach Magna Steyr Fahrzeugtechnik auto posiadało wiele rozwiązań z większego modelu- X5.

Stylistyka auta to typowe dla BMW kształty i detale. Charakterystyczne dla marki wloty powietrza w kształcie nerek, oraz podwójne reflektory schowane za wspólnym kloszem znalazły się w nowym X3 na miejscu. Całość, w porównaniu do poprzedniej wersji nabrała trochę więcej drapieżności, z czym współgrają deklaracje autora projektu nowego SUV bawarskiej marki, Erika Goplena: „Moim celem było nadanie nowemu BMW X3 silnej prezencji. Gra świateł i cieni na powierzchniach jednoznacznie definiuje jego formę i wyraźnie ukazuje charakter BMW X." Auto powstało na platformie, na której skonstruowane jest również "zwykłe" BMW 3. W stosunku do poprzednika generacja X3 2010 urosła dość znacznie. Mierząc 4652mm długości auto jest o ponad 80 mm dłuższe, jest również o około 30mm szersze (1881mm) oraz wyższe (1713mm). Kokpit nowego BMW to klasyczna dla marki konsola środkowa z pokaźnych rozmiarów wyświetlaczem, zwrócona delikatnie w stronę kierowcy oraz klasyczny zestaw czterech okrągłych zegarów. Nowe auto wytwarzane będzie w położonym, w amerykańskim stanie Południowa Karolina, w miejscowości Spartanburg. Na początku do wyboru będą dwa silniki wysokoprężne- cztero i sześcio cylindrowe oraz jeden benzynowy sześciocylindrowiec.

Więcej szczegółów dotyczących nowego X3 znane będzie po październikowym salonie samochodowym w Paryżu, kiedy to, pod koniec 2010 roku auto wejdzie do seryjnej produkcji.
 

X3 najczęściej porównywany z

Audi Q3
Audi Q3
BMW 3
BMW 3
BMW X1
BMW X1
Land Rover Range Rover Evoque
Land Rover Range Rover Evoque
Mazda CX-5
Mazda CX-5
Mercedes GLC
Mercedes GLC
Volvo XC60
Volvo XC60
Reklama