/  /  /  / Ważne wydarzenie dla BMW (i nie tylko)
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ważne wydarzenie dla BMW (i nie tylko)

BMW|
null
© BMW
null

BMW Group rozpoczyna nową erę w przemyśle samochodowym wraz z uruchomieniem seryjnej produkcji BMW i3. Pierwszy na świecie pojazd elektryczny premium zaprojektowany dla takiej formy napędu jest wynikiem wszechstronnego podejścia do prac rozwojowych mających na celu zmniejszenie zużycia paliwa i emisji w obszarach miejskich.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wyjątkowo wysokie standardy w zakresie trwałości i efektywności środowiskowej zostały również zastosowane przy doborze materiałów i technologii procesów produkcyjnych. Po raz pierwszy w przemyśle samochodowym użyto w produkcji masowej elementów z polimeru wzmacnianego włóknami węglowymi.

Struktura nadwozia BMW i3 składa się w całości z tego niezwykle lekkiego i wytrzymałego materiału, dzięki czemu dodatkowa masa akumulatorów trakcyjnych nie wywołała zwiększenia masy całego pojazdu.

Technologię procesów produkcji polimerów wzmacnianych włóknami węglowymi dopracowano do tego stopnia, że Grupa BMW stała się pierwszą firmą na świecie, która potrafiła uzyskać opłacalność seryjnej produkcji elementów nadwoziowych wykonanych z tego tworzywa.

W samej fabryce w Lipsku zainwestowano około 400 mln EUR w nową infrastrukturę i oprzyrządowanie do produkcji modeli BMW i, tworząc przy tym 800 nowych miejsc pracy.

Sieć produkcyjna przewidziana dla samochodów "BMW i" obejmuje także kluczowe elementy BMW i3, które powstają we własnych zakładach BMW Group oraz w firmach joint-venture w Moses Lake w USA oraz w Wackersdorf, Landshut i Dingolfing w Niemczech.
 
Firma zainwestowała w sumie około 600 mln EUR w sieć produkcyjną samochodów "BMW i", tworząc przy tym ponad 1 500 miejsc pracy.

Seryjna produkcja BMW i3 ruszyła dzisiaj w obecności premiera kraju związkowego Saksonii Stanislawa Tillicha, burmistrza Lipska Burkharda Junga oraz członka zarządu BMW AG odpowiedzialnego za produkcję, Haralda Krügera.

Pierwszy BMW i3, jaki zjechał z linii montażowej, otrzymał zadanie poprowadzenia Międzynarodowego Maratonu w Berlinie 29 września i został przekazany niemieckiemu maratończykowi Janowi Fitschenowi.

Samochody BMW i3 zaczną trafiać do klientów w Niemczech i innych krajach Europy w listopadzie, a premiery samochodu w USA, Chinach i na innych rynkach planowane są na początku roku przyszłego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama