/  /  /  / Nowy model bazowy BMW Serii 1 z dieslem
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy model bazowy BMW Serii 1 z dieslem

BMW|
null
© BMW
null

Jesienią gama silników wysokoprężnych w BMW Serii 1 ponownie zostanie powiększona. Nowe BMW 114d będzie pełniło rolę niezwykle oszczędnej podstawowej wersji samochodu. Wspomniany model napędzany jest 4-cylindrowym dieslem 1.6 z technologią BMW TwinPower Turbo.

Silnik wyposażono w turbosprężarkę o zmiennej geometrii i bezpośredni wtrysk paliwa systemu Common Rail, z elektrozaworami działającymi przy maksymalnym ciśnieniu wynoszącym 1600 bar. Motor ten zapewnia moc maksymalną 95 KM przy 4000 obrotów na minutę i maksymalny moment obrotowy 235 Nm w zakresie między 1500 i 2750 obr/min.

Umożliwia to kierowcy przyspieszanie od 0 do 100 km/h w czasie 12,2 sekundy, a prędkość maksymalna samochodu wynosi 185 km/h. Średnie zużycie paliwa to według danych fabrycznych od 4,1 l/100 km do 4,3 l/100 km, przy emisji CO2 odpowiednio od 109 do 112 g/km (wielkości uzyskiwane w europejskim cyklu pomiarowym, zależnie od wybranego rozmiaru opon).

Podobnie jak wszystkie inne warianty modelowe nowej Serii 1, BMW 114d jest również standardowo wyposażone w cały zestaw rozwiązań z zakresu technologii BMW EfficientDynamics.

Pakiet instalowany w tym samochodzie obejmuje między innymi odzyskiwanie energii hamowania, wskaźnik punktu zmiany biegów, funkcję Auto Start Stop, elektronicznie sterowane wspomaganie kierownicy, a opcjonalnie dostępne są również dodatkowe komponenty tego systemu oraz opony o zmniejszonych oporach toczenia.

Ponadto, nowego BMW 114d wyposażono w tryb pracy Eco-Pro, który może być aktywowany za pomocą instalowanego standardowo przełącznika Driver Experience Control, po użyciu którego samochód dostosuje się do spokojnego i ekonomicznego stylu jazdy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - BMW

Reklama