/  /  /  / Nowe BMW Serii 1 z polskimi cenami
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowe BMW Serii 1 z polskimi cenami

Samar.pl|
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Model BMW Serii 1 po zmianach generacyjnych będzie oferowany na polskim rynku w cenie od 99 900 zł. Jest to pięciodrzwiowa odmiana 116i, której silnik generuje maksymalną moc 136 KM. Od strony stylistycznej auto najlepiej poznać po zmianach w wyglądzie przedniej części nadwozia, która nasuwa nawet pewne skojarzenia z Serią 6 Coupe.

Model BMW Serii 1 po zmianach generacyjnych będzie oferowany na polskim rynku w cenie od 99 900 zł. Jest to pięciodrzwiowa odmiana 116i, której silnik generuje maksymalną moc 136 KM. Od strony stylistycznej auto najlepiej poznać po zmianach w wyglądzie przedniej części nadwozia, która nasuwa nawet pewne skojarzenia z Serią 6 Coupe.

Zgodnie z cennikiem, model BMW Serii 1 po zmianach generacyjnych będzie dostępny na polskim rynku w wersji pięciodrzwiowej hatchback jako:
- BMW 116i 136 KM: od 99 900 zł
- BMW 118i 170 KM: od 112 900 zł
- BMW 116d 116 KM: od 108 900 zł
- BMW 118d 143 KM: od 112 900 zł
- BMW 120d 184 KM: od 119 900 zł

Według ustaleń Samar.pl, wiosną przyszłego roku gamę nowego BMW Serii 1 uzupełni ponadto model w wersji trzydrzwiowej. Również w przyszłym roku nastąpi premiera auta w usportowionej odmianie M.

Tutaj obejrzeć można ciekawy materiał video dotyczący nowego BMW Serii 1. Nie chcąc psuć niespodzianki, postanowiliśmy nie ujawniać, co dokładnie można zobaczyć (i usłyszeć) w tym filmiku.

W porównaniu z poprzednikiem długość karoserii nowej Serii 1 jest teraz większa o 85 mm, rozstaw osi o 30 mm, rozstaw kół z przodu i 51 mm, rozstaw kół z tyłu o 72 mm. Na korzyść wnętrza i sportowego wyglądu wpływ ma też większa o 17 mm szerokość auta przy niezmienionej wysokości; przestrzeń na nogi z tyłu większa o 21 mm, pojemność bagażnika zwiększona o 30 l do 360 l:
- długość nadwozia: 4324 mm
- szerokość nadwozia (bez lusterek bocznych): 1765 mm
- wysokość nadwozia: 1421 mm
- rozstaw osi: 2690 mm
- rozstaw kół (przód/tył): 1535 mm/1569 mm
- zwis (przedni tylny): 765 mm/869 mm

Patrząc na samochód, nie mamy najmniejszych wątpliwości, że jest to Seria 1, jednak w porównaniu z poprzednikiem samochód został konstrukcyjnie gruntownie udoskonalony. Od strony stylistycznej auto najlepiej poznać po zmianach w wyglądzie przedniej części nadwozia, która nasuwa nawet skojarzenia z Serią 6 Coupe.

Firma nie chciała wprowadzać w wyglądzie nowej Serii 1 zbyt radykalnych zmian, ponieważ klienci marki BMW polubili samochód, z którym firma tak udanie weszła do nowego dla siebie segmentu rynku (rok 2004). Do dziś skumulowana sprzedaż przekroczyła na rynku światowym już poziom miliona egzemplarzy.

Bagażnik Serii 1 ma teraz pojemność od 360 do maksymalnie 1200 litrów (po całkowitym złożeniu oparcia tylnej kanapy, dzielonego opcjonalnie w proporcjach 40:20:40). Ponadto zaprojektowano w aucie dużą liczbę schowków, półek oraz uchwytów na napoje.

BMW zapewnia potencjalnym klientom nowe możliwości indywidualizacji dzięki liniom stylistycznym: BMW Sport Line i BMW Urban Line o ekskluzywnej stylistyce i wyposażeniu karoserii i wnętrza.

Podczas prac nad nowym modelem specjaliści BMW chcieli udoskonalić model, w którym koncepcja napędu na tylną oś oraz rozkład masy na przednią i tylną oś rozmieszczony w stosunku 50:50 pozwoliły zapewnić powszechnie chwalone właściwości jezdne.

Zgodnie z popularną obecnie koncepcją downsizingu, wszystkie jednostki napędowe w gamie Serii 1 (benzynowe i wysokoprężne) wykorzystują teraz po raz pierwszy nowe rozwiązania BMW TwinPower Turbo. Omawiana technologia pozwala czterocylindrowej jednostce na osiągnięcie mocy, która normalnie wymagałaby w silniku o zapłonie iskrowym większej liczby cylindrów oraz zdecydowanie wyższej pojemności skokowej. Czterocylindrowy silnik (z aluminiową skrzynką korbową oraz konstrukcją typu bedplate stosowaną na co dzień w samochodach wyścigowych) jest lżejszy i bardziej zwarty niż typowa jednostka sześciocylindrowa o porównywalnej mocy.

Gama silnikowa Serii 1 to nowa generacja silników benzynowych o mocy 100 kW/136 KM w BMW 116i oraz 125 kW/170 KM w BMW 118i przy pojemności 1,6 l w obu przypadkach; zmodernizowane w szerokim zakresie silniki wysokoprężne o pojemności 2,0 l i mocy 85 kW/116 KM w BMW 116d, 105 kW/143 KM w BMW 118d oraz 135 kW/184 KM w BMW 120d;

Ponadto w przygotowaniu: uzupełnienie oferty modeli o BMW 116d EfficientDynamics Edition z silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6 litra, mocy 85 kW/116 KM, z dodatkowymi środkami ograniczającymi zużycie paliwa, emisja CO2 wynosząca 99 g/km w cyklu pomiarowym UE.

Na potencjalnych klientów czeka ponadto bogaty wybór opcjonalnych systemów asystujących i usług mobilnościowych BMW ConnectedDrive: asystent świateł drogowych, reflektory adaptacyjne, asystent parkowania, kamera cofania, ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu z ostrzeganiem przed najechaniem, tempomat z funkcją hamowania, funkcja Speed Limit Info i No Passing Info, dostęp do internetu, rozszerzona integracja smartfonów i odtwarzaczy muzycznych, Real-Time Traffic Information i aplikacje do odbioru radia internetowego oraz korzystania z Facebooka i Twittera.

Komentarz Samar.pl
Szykowany z okazji wrześniowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie oficjalny debiut nowej Serii 1 będzie ważnym wydarzeniem dla BMW. W porównaniu z poprzednikiem jeszcze poprawiono właściwości jezdne, a kabina pasażerska (szczególnie na tylnych siedzeniach) jest przestronniejsza i bardziej komfortowa. Dobre wyniki sprzedaży nowej 1-ki będą z pewnością ważnym elementem ofensywy BMW, które prowadzi tak zaciętą rywalizację o światowy prymat w segmencie premium z innymi niemieckimi koncernami jak Audi i Mercedes-Benz.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama