/  /  /  / Liderzy segmentu SUV
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Liderzy segmentu SUV

null
© Volkswagen
null

Volkswagen Tiguan, Nissan Qashqai oraz BMW X3 zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najpopularniejszych modeli SUV na rynku niemieckim po pierwszym półroczu. Trzy wymienione auta miały łącznie udział w segmencie powyżej 25%.

Jak wynika z danych udostępnionych przez niemiecki urząd rejestracyjny KBA, liderem segmentu SUV w pierwszym półroczu był w Niemczech model Volkswagen Tiguan z wynikiem na poziomie prawie 29 000 zarejestrowanych egzemplarzy.

Udział rynkowy przypadający na model marki Volkswagen wyniósł w omawianym segmencie aż 12,5%. To zdecydowanie więcej niż drugi w rankingu popularności Nissan Qashqai, który zapewnił sobie udział rzędu 6,9% (16 000 rejestracji).

Na trzecim miejscu podium po pierwszym półroczu w segmencie SUV na rynku niemieckim jest BMW X3. Produkt koncernu z Bawarii uzyskał wynik na poziomie ponad 14 200 rejestracji, co dało udział w segmencie około 6,1%.

W sumie modele segmentu SUV/terenowe stanowiły około 14,2% całego rynku nowych aut osobowych w Niemczech w okresie styczeń-czerwiec 2012.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - BMW

Reklama