/  /  /  / Bogatsza gama nowego BMW X5
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Bogatsza gama nowego BMW X5

BMW|
null
© BMW
null

Gama nowego BMW X5 zyskuje kolejne trzy silniki i cztery nowe warianty modelowe, dzięki którym ekskluzywny SAV po raz kolejny chce umocnić swoją wiodącą pozycję w segmencie.

Od grudnia BMW X5 trzeciej generacji będzie po raz pierwszy oferowane z czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym BMW TwinPower Turbo i napędem na tylną oś. Jednostka zasilająca modele BMW X5 xDrive25d i BMW X5 sDrive25d wykorzystuje dwie turbosprężarki i system bezpośredniego wtrysku common rail, generując 218 KM.

Silnik współpracuje z montowaną standardowo 8-biegową przekładnią automatyczną.

W przypadku nowych wersji, typowa dla BMW radość z jazdy, przyciągający uwagę design, luksusowa atmosfera i duża wszechstronność idą w parze z wysoką wydajnością paliwową i ekologiczną: średnie zużycie paliwa w cyklu UE wynosi według danych fabrycznych około 5,6-5,7 l/100 km w przypadku BMW X5 sDrive25d (emisja CO2: 149-151 g/km) i 5,8-5,9 l/100 km dla BMW X5 xDrive25d (emisja CO2: 154-156 g/km; w zależności od wybranego rozmiaru opon).

Nowością w gamie BMW X5 jest również BMW X5 xDrive35i z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym o mocy 306 KM oraz odmiana BMW X5 xDrive40d z sześciocylindrowym dieslem generującym 313 KM.

Nowe wersje zajmą miejsce obok modeli oferowanych obecnie, czyli BMW X5 xDrive30d, którego sześciocylindrowy rzędowy diesel zapewnia 258 KM, BMW X5 xDrive50i z benzynowym silnikiem V8 (450 KM) oraz modelu BMW M Performance Automobile: BMW X5 M50d (381 KM).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama