/  /  /  / BMW uruchamia system wypożyczalni samochodów premium w USA
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

BMW uruchamia system wypożyczalni samochodów premium w USA

BMW|
null
© BMW
null

BMW Group oferuje Premium Car Sharing - system wypożyczalni samochodów DriveNow teraz również w USA. Program DriveNow rozpoczyna swoją działalność w San Francisco z flotą 70 elektropojazdów. Poza tym od września w kalifornijskim mieście dostępne będzie również innowacyjne rozwiązanie parkingowe ParkNow.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Mówi Ian Robertson, członek zarządu BMW AG, Sales and Marketing BMW: "BMW Group jest nie tylko producentem samochodów premium, ale również rozwija oferty nastawione na zwiększające się zapotrzebowanie na elastyczne rozwiązania mobilności osobistej w środowisku miejskim. DriveNow i ParkNow w San Francisco oraz w innych miastach to koncepcje, dzięki którym emisja substancji szkodliwych oraz obciążenie ruchem drogowym zostaną zmniejszone, a jakość życia mieszkańców poprawi się".

Wraz z uruchomieniem programu DriveNow na 9 stacjach BMW rozsianych na terenie całego San Francisco dostępnych będzie 70 w pełni elektrycznych, bezemisyjnych samochodów BMW ActiveE. Po zarejestrowaniu się w internecie lub osobiście klienci lokalizują i rezerwują dostępny pojazd na stronie DriveNow lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Zwrot pojazdu odbywa się w dowolnej stacji DriveNow, dzięki czemu można w razie potrzeby przejechać się tylko w jedną stronę.

Współpraca z kalifornijskim przedsiębiorstwem Coulomb Technologies zapewnia korzystanie z sieci ChargePoint, co umożliwia kierowcy szybkie znalezienie najbliższej stacji ładowania pojazdów elektrycznych, w razie konieczności naładowania pojazdu podczas nielimitowanego okresu wypożyczenia.

Parkowanie i ładowanie na stacjach DriveNow są bezpłatne.

Oferta DriveNow w ramach Premium Car Sharing stanowi nowoczesną koncepcję mobilności, która łączy najwyższą jakość pojazdów i serwisu z nieskomplikowanym i elastycznym użytkowaniem. DriveNow jest pierwszą koncepcją typu Car Sharing, która konsekwentnie stawia na wydajne samochody premium oraz na bogaty serwis.

W Niemczech program DriveNow został uruchomiony w czerwcu 2011 jako Car Sharing Joint Venture pomiędzy BMW Group a Sixt AG, firmą wynajmującą samochody.

Program DriveNow ma już 45 000 zarejestrowanych użytkowników i jest oferowany w Monachium, Berlinie, Dusseldorfie, a na jesień zostanie uruchomiony również w Kolonii.

W USA DriveNow stanowi spółkę należącą w pełni do BMW Group.     

Elektroniczny serwis parkingowy ParkNow umożliwia użytkownikom wcześniejszą rezerwację miejsca parkingowego po gwarantowanej cenie, zgodnie z osobistymi preferencjami kierowcy. Klient może skorzystać z aplikacji ParkNow na iPhone'a, aby znaleźć lub zarezerwować miejsce parkingowe, zapłacić za nie i otrzymać wskazówki dojazdu na stronie ParkNow. Skraca to czas na szukanie miejsca parkingowego i negatywny wpływ na środowisko poprzez emisję spalin.

Obecnie uruchomionych jest 14 stacji ParkNow w San Francisco i okolicy. ParkNow stanowi joint venture pomiędzy BMWi Ventures i Urban Mobility.

BMW Group oferuje DriveNow i ParkNow w ramach submarki BMWi. BMW i dostarcza innowacyjne usługi mobilnościowe i wzmacnia pozycję marki BMW w zakresie zrównoważonego rozwoju i zorientowania na przyszłość.

Do marki BMWi należą dwa rewolucyjne, nowe pojazdy BMW i3 i BMW i8, które pojawią się na rynku w 2013 i 2014 roku. Te dwa modele będą pierwszymi pojazdami produkowanymi seryjnie, specjalnie wyposażonymi w silnik elektryczny i napęd elektryczno-hybrydowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane

Najnowsze wiadomości - BMW

Reklama