/  /  /  /  / Nowe BMW i3 zaprezentowane!
BMW i3

BMW i3

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena162 100 zł - 182 700 zł (aktualizacja: 2017-07-01)
Emisja CO20 g/km
Żużycie paliwa4,5 L/100km
 

Nowe BMW i3 zaprezentowane!

BMW|
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

BMW i3 to pierwszy seryjnie produkowany model BMW i oraz innowacyjna koncepcja mobilności zawarta w samochodzie segmentu premium o zerowej emisji spalin.

Pierwszy model BMW Group zasilany wyłącznie energią elektryczną oferuje klientom przełomowe możliwości doświadczania radości z jazdy, łączności z otoczeniem oraz ekologii na miejskich ulicach. Wizjonerski projekt modelu BMW i3 nawiązuje zarówno do typowych dla marki sportowych osiągów, jak i wydajności, proponując czteromiejscowe, przestrzenne auto.

Innowacyjna koncepcja pojazdu obejmująca nadwozie wykonane z tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami węglowymi (CFRP) łączy lekkość, stabilność i bezpieczeństwo z wyjątkową przestronnością.

Z kolei systemy wspomagające kierowcę i usługi mobilne z zakresu BMW Connected Drive i 360° Electric (opracowane specjalnie dla BMW i) mają za zadanie przekształcić zero-emisyjną mobilność miejską w fascynujące doświadczenia w codziennej eksploatacji.

Nowe BMW i3 będzie do kupienia w Polsce za 140 900 złotych

Silnik elektryczny umieszczony w BMW i3 generuje moc 170 KM i maksymalny moment obrotowy 250 Nm. Wysoka moc silnika osiągana zaraz po ruszeniu pojazdu z miejsca jest przekazywana na tylne koła poprzez jednobiegową przekładnię.

Jednostka czerpie energię z akumulatora litowo-jonowego zintegrowanego w centralnej części sekcji podpodłogowej auta.

Uzyskany w ten sposób niski środek ciężkości w połączeniu z odpowiednim rozkładem masy gwarantuje bardzo dobre właściwości jezdne.

W codziennych warunkach eksploatacji w pełni naładowane BMW i3 (poprzez konwencjonalne gniazdko prądu, moduł BMW i Wallbox lub w publicznej stacji ładowania) przejedzie od 130 do 160 kilometrów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama