/  /  /  / Rekin z Bawarii
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rekin z Bawarii

Bawaria Motors|
null
© Bawaria Motors
nullnullnullnull

144 samochody zabytkowe oraz youngtimery stanęły w tym roku na starcie zawodów Classicauto Cup na torze w Miedzianej Górze, których organizatorem było wydawnictwo Classicauto. Najstarszy samochód sięgał jeszcze lat 60-tych.

Tor w Kielcach jest legendą polskiego motorsportu. Zawody były podzielone na cztery grupy, dla których prowadzona była oddzielna klasyfikacja: generalna oraz w klasach pojemnościowych.

"Chętnie wspieramy tego typu przedsięwzięcia, a przede wszystkim naszych pracowników, którzy mają motoryzacyjną pasję. W tegorocznym Classicauto Cup nasz kolega, Jerzy Nowakowski wraz ze swoim fantastycznym BMW 2002 Tii z 1972 roku zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji pojemnościowej 2-2000, oraz piąte w grupie generalnej - mówi Mikołaj Małecki dyrektor zarządzający Bawaria Motors.

"Jesteśmy dumni z jego osiągnięć i zamierzamy dalej wspierać jego zamiłowanie do samochodów tym bardziej, że Classicauto Cup była dla Jerzego rozgrzewką przed Górskimi Samochodowymi Mistrzostwami Polski w Załużu, gdzie również zaprezentował swoją wyścigówkę: BMW 2002 Tii".

Natomiast 17-19 maja odbyły się Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Załużu. Ideą wyścigów jest rajd samochodowy na terenach mocno pofałdowanych, krętych czy też wzniesieniach. Zawodnicy byli podzieleni na klasy według pojemności i stopnia modyfikacji pojazdu. Trasa przebiegała od Wujskich do Tyrawy Wołoskiej.

Jak co roku pojawiło się sporo ciekawych samochodów (w zawodach wzięło udział 81 pojazdów). Mnóstwo emocji, niezapomnianych przygód, a na mecie nieopisana satysfakcja!

"Po dwóch sezonach przerwy Jurek Nowakowski wrócił na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jego debiut był jak najbardziej udany: pokazywały to wyniki, jakie osiągał na trasie. Z każdym podjazdem osiągany czas był coraz lepszy od niejednego mocniejszego auta. Dzięki temu w sobotę oraz w niedzielę wygrał z dużą przewagą w grupie samochodów HS/I - mówi Mikołaj Małecki z Bawaria Motors.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama