/  /  /  / Paul de Courtois jako nowy dyrektor generalny BMW Group Polska
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Paul de Courtois jako nowy dyrektor generalny BMW Group Polska

BMW Group Polska|
null
© MINI
null

Od 1 czerwca obowiązki dyrektora generalnego BMW Group Polska przejmie Paul de Courtois. Zajmie na tym stanowisku Andreasa Biehlera.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Andreas Biehler po czterech latach pracy w Polsce zajmie się rozwojem sieci dealerskiej i relacjami z klientami na rynku niemieckim.

Paul de Courtois skończył Europejską Szkołę Zarządzania ESCP z tytułem Europe Master in Management (EMM). Do BMW Group dołączył w 1997 r. rozpoczynając swoją karierę w BMW Group France na stanowiskach związanych ze sprzedażą. Następnie pracował w BMW AG jako dyrektor regionalny odpowiedzialny za biura regionalne importerów z Afryki, Karaibów i Europy Wschodniej. Od 2011 r. Paul de Courtois z powodzeniem pełni funkcję dyrektora generalnego BMW Group Hungary.

Andreas Biehler dołączył do BMW Group Polska na stanowisku dyrektora generalnego w 2009 r. Menadżer znacząco przyczynił się do sukcesu marek BMW i MINI na polskim rynku: w 2012 r. marka BMW zajęła pierwsze miejsce w sprzedaży samochodów z segmentu premium. Zarejestrowano wtedy łącznie 6 332 samochodów BMW i MINI oraz 670 motocykli. Wyniki BMW wzrosły o 24%, a MINI o 41% w porównaniu z rokiem 2011.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama