/  /  /  / Najlepszy SUV na rynku to...
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Najlepszy SUV na rynku to...

null
© BMW
nullnull

… BMW X5 nowej generacji. Tak przynajmniej wynika z najnowszej edycji plebiscytu o tytuł Złotej Kierownicy, jaki zorganizowały wspólnie niemieckie magazyny Auto Bild oraz Bild am Sonntag.

To właśnie BMW X5 głosami szerokiej publiczności zajęło pierwsze miejsce jako najważniejsza nowość rynkowa w segmencie SUV. Trzeba w tym miejscu dodać, że jeszcze nigdy wcześniej marka z Bawarii nie zdobyła w omawianej kategorii tak wysokiej pozycji.

Drugim modelem BMW, wyróżnionym w niemieckim konkursie, okazało się elektryczne BMW i3, które zdobyło główne wyróżnienie jako najbardziej ekologiczne auto debiutujące na rynku (Grunes Lenkrad 2013).

BMW i3 to pierwszy samochód elektryczny w gamie marki. Zaledwie kilka dni temu samochód oficjalnie zadebiutował na polskim rynku. Według danych producenta i3 zapewnia kierowcy przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,2 sekundy. Od 0 do 60 km/h nowe BMW i3 przyspiesza w 3,7 sekundy, a od 80 do 120 km/h w 4,9 sekundy.

Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 150 km/h.

Niemiecki producent deklaruje, że zasięg i3 w codziennej eksploatacji to 130-160 kilometrów w trybie Comfort, aktywowanym za pomocą przełącznika układu Driving Experience Control. Kierowca ma możliwość zwiększenia zasięgu o 20 kilometrów poprzez aktywowanie trybu Eco Pro lub Eco Pro+.

Już od roku od 1976 roku Auto Bild i Bild am Sonntag cyklicznie nagradzają w swoim konkursie najważniejsze nowości motoryzacyjne, pogrupowane w kilku kluczowych segmentach rynku.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama