/  /  /  / Możliwa usterka w BMW
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Możliwa usterka w BMW

UOKIK|

Jak poinformowała firma BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu BMW Serii 5 oraz Serii 6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu BMW Serii 5 (sedan i kombi) oraz BMW Serii 6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Otóż w samochodach objętych wspomnianą akcją dodatni przewód akumulatora przebiega od akumulatora w bagażniku przez rozdzielacz umieszczony w podłodze bagażnika, aż do dodatniego bieguna w komorze silnika. Czynniki długofalowe takie jak wibracje, zmienna temperatura lub inne czynniki środowiskowe mogłyby potencjalnie spowodować nieszczelność i poluzowanie się połączenia śrubowego.

W następstwie mogłoby dojść do wahań w działaniu sieci pokładowej wraz z zakłóceniami różnych systemów oraz działania samego silnika. Możliwy jest lokalny wzrost temperatury na połączeniu śrubowym, który w bardzo rzadkich przypadkach mógłby doprowadzić do rozgrzania podłogi bagażnika. W takim przypadku nie można całkowicie wykluczyć pożaru w bagażniku również, gdy pojazd jest wyłączony.   

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest łącznie 4 250 samochodów (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o sytuacji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania oględzin i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostali właściciele modeli marki BMW, objętych wspomnianą kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego BMW.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 022 579 88 00, fax. 022 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - BMW

Reklama