/  /  /  / Drugi cykl akcji serwisowej BMW z września
BMW
BMW to jedna z trzech głównych niemieckich marek należących do segmentu premium, które swoją pozycję i renomę z rynku niemieckiego przeniosły niemal na cały świat. Mający swą siedzibę w Monachium koncern oprócz samochodów osobowych specjalizuje się również w produkcji motorów i skuterów.
Dowiedz się więcej o marce
 

Drugi cykl akcji serwisowej BMW z września

UOKIK|

Jak poinformowała firma BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu BMW 1, BMW 5, BMW X3, BMW X5, BMW X6 oraz BMW 7 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, generalny importer rozpoczął drugi cykl kampanii serwisowej ogłoszonej we wrześniu.

Otóż w niektórych egzemplarzach modelu BMW 1, BMW 5 (model poprzedni produkowany w latach 2003-2010), a także BMW X3, BMW X5, BMW X6 oraz BMW 7 (nowy model produkowany od roku 2008) z silnikami Diesla, wyprodukowanych w Niemczech w okresie 20.08.2008 do 12.06.2009, wilgoć dostająca się do podgrzewacza obudowy filtra paliwa mogłaby doprowadzić do szybkiego rozładowania akumulatora i braku możliwości rozruchu.

Producent nie może teoretycznie wykluczyć pojedynczych wypadków zwarcia podgrzewacza, a w konsekwencji jego zapalenia się, zarówno podczas jazdy jak i na postoju, gdy silnik nie jest uruchomiony.

Na rynku polskim drugim cyklem kampanii naprawczej objętych jest łącznie 1 691 samochodów marki BMW (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o podjętych działaniach i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania sprawdzenia auta i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostali właściciele samochodów marki BMW, objętych przedmiotową kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego, których lista dostępna jest na stronie internetowej www.bmw.pl.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 22 579 88 00, fax. 22 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Najnowsze wiadomości - BMW

Reklama