/  /  /  /  / Nadjeżdża nowy van BMW
BMW 7

BMW 7

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nadjeżdża nowy van BMW

BMW|
null
© BMW
nullnullnull

Z okazji wrześniowej wystawy w Paryżu marka BMW zaprezentuje model Concept Active Tourer. Ten projekt to coś zdecydowanie więcej niż tylko zapowiedź pojawienia się w gamie BMW potencjalnego konkurenta dla Mercedesa Klasy B.

BMW Concept Active Tourer wykorzystuje zupełnie nową platformę przednio-napędową, która znajdzie zastosowanie nie tylko w MINI nowej generacji, ale również w szykowanych przez BMW modelach typu kompakt, które zgodnie ze strategią koncernu mają w najbliższych latach stanowić ważną siłę napędową sprzedaży.

BMW Concept Active Tourer i podstawowe wymiary:
- długość:4353 mm
- szerokość: 1834 mm
- wysokość: 1560 mm
- rozstaw osi: 2670 mm

Według wiarygodnych źródeł branżowych, BMW Concept Active Tourer jest zapowiedzią samochodu, który pojawi się w gamie niemieckiej marki z oznaczeniem BMW Serii 1 GT.

BMW Concept Active Tourer prezentowany w Paryżu jest tzw. hybrydą typu plug-in, łączącą zalety napędu elektrycznego z atutami klasycznego silnika spalinowego. Na szczególną uwagę naszym zdaniem zasługuje wykorzystany tu nowoczesny motor benzynowy o pojemności 1,5 litra z nowej rodziny silników BMW Group Efficient Dynamics.

Nowy silnik trzycylindrowy BMW TwinPower Turbo oferuje korzyści typowe dla charakteru pojazdu: spokojna praca, wysoki moment obrotowy, spontaniczna reakcja silnika i dynamiczny, sportowy dźwięk. Ze względu na brak sił masowych pierwszego i drugiego rzędu silnik pracuje w znacznym stopniu bez emisji hałasu i generowania wibracji. Moment przechyłu jest niższy niż w przypadku silnika czterocylindrowego i jest całkowicie eliminowany przez jedyny wałek wyrównoważajacy. Ta cecha przyczynia się m.in. do tego, że silnik nawet w niskim zakresie obrotów pracuje niezwykle spokojnie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama