/  /  /  /  / Genewskie nowości BMW
BMW 7

BMW 7

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Genewskie nowości BMW

BMW|
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na Genewskim Salonie Samochodowym 2012 BMW zaprezentowało kilka nowych samochodów w formie przeznaczonej do produkcji seryjnej, a także nowatorskie pojazdy studyjne.

Światowa premiera: BMW 6 Gran Coupe.

Atrakcją i ozdobą stoiska BMW na tegorocznym Genewskim Salonie Samochodowym była światowa premiera modelu BMW 6 Gran Coupe. Pierwsze 4-drzwiowe coupe marki BMW łączy sportową, pełną elegancji sylwetkę BMW 6 ze znacznie powiększonymi walorami użytkowymi. Rozkładane oparcia tylnych siedzeń pozwalają na powiększenie przestrzeni bagażowej z 460 do 1265 litrów. Silniki z technologią BMW TwinPower Turbo oraz 8-biegowe przekładnie automatyczne, a także funkcja start-stop, gwarantują świetną dynamikę i znakomitą sprawność energetyczną. 6-cylindrowy benzynowy silnik samochodu BMW 640i Gran Coupe wytwarza 235 kW/320 KM, 6-cylindrowy silnik Diesla instalowany w BMW 640d Gran Coupe dostarcza 230 kW/313 KW. Nie zapomniano też o 8-cylindrowym silniku, który napędza model BMW 650i Gran Coupe i dostarcza mu mocy 330 kW/450 KW. W tej wersji dostępny jest także system napędu wszystkich kół BMW xDrive.

Światowa premiera: BMW M6 Coupe

Nowy BMW M6 Coupe to najwyższe osiągi w najczystszej formie. Wysokoobrotowy silnik V8 z technologią M TwinPower Turbo i mocą 412 kW/560 KM, 7-biegowa przekładnia o dwóch trybach pracy M Drivelogic, aktywny mechanizm różnicowy M, zmodyfikowane zawieszenie w technologii M, solidne wzmocnienie nadwozia, a nawet unikalne w skali światowej, a dostępne w BMW M6 Coupe ceramiczne hamulce M Carbon - to wszystko zapowiada nowy wymiar dynamiki jazdy. Nowy BMW M6 Coupe przyspiesza ze startu zatrzymanego do 100 km/h w ciągu 4,2 sekundy, a w europejskim cyklu pomiarowym zużywa 9,9 litra benzyny na 100 km, czyli o ponad 30% mniej, niż jego rynkowy poprzednik. Jedną z najwyraźniejszych cech tego modelu będzie ostro narysowany płat dachu wykonany z tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym.

Światowa premiera: samochody BMW M Performance

Nowa kategoria produktów, cztery nowe modele z unikalnymi na skalę światową silnikami i z silnym charakterem BMW M: samochody BMW M Performance po raz pierwszy zaprezentowane publicznie na Genewskim Salonie Samochodowym. Wszystkie cztery modele oferują wysoki poziom osiągów, typowe dla samochodów M zestrojenie układu napędowego i zawieszenia, udoskonalenia aerodynamiczne, a także szczególny wygląd i charakter wnętrza. Na tym nie koniec – nowe samochody zaprojektowano z myślą o środowisku i oszczędnej codziennej eksploatacji, dzięki uzyskaniu wyjątkowo wysokiej sprawności energetycznej. Modele BMW M550d xDrive, BMW M550d xDrive Touring, BMW X5 M50d oraz BMW X6 M50d będą początkiem nowej kategorii produktów BMW M GmbH. Są one napędzane rzędowymi, 6-cylindrowymi silnikami Diesla z trzema turbosprężarkami. Silnik opracowany specjalnie dla samochodów BMW M Performance posiada moc maksymalną 280 kW/381 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 740 Nm. W połączeniu z 8-biegową sportową automatyczną przekładnią, systemem napędu wszystkich kół xDrive oraz zmodyfikowanymi zawieszeniami kół, silnik ten pozwala wykorzystać możliwości podwozia i dzięki precyzji prowadzenia się samochodu, zapewnić wrażenia z jazdy zarezerwowane dla posiadaczy BMW z oznaczeniem M.

Atrakcja salonu: nowy BMW 3 sedan.

Nowy BMW 3 Sedan przejmuje po poprzedniku obowiązki najbardziej usportowionego samochodu w swoim segmencie i ma ambicję umocnienia tej pozycji. Jego atutem będzie wyraźnie wyższy komfort podróżowania, świetnie rozplanowane wnętrze i funkcjonalne, zaawansowane wyposażenie, które w tej kategorii pojazdów należy uznać za unikalne. Na Genewskim Salonie Samochodowym zostały pokazane kolejne wersje silnikowe z technologią BMW TwinPower Turbo: dwa 4-cylindrowe silniki dieslowskie instalowane w BMW 316d (85 kW/116 KM) oraz BMW 318d (105 kW/143 KM),a także 4-cylindrowy silnik benzynowy  BMW 320i (135 kW/184 KM). Do przedstawionych nowości dołączy wkrótce inteligentny system napędu wszystkich kół xDrive dostosowany do podwozia BMW 3 Sedan. W Genewie nie zabraknie BMW ActiveHybrid 3, który wkrótce trafi do seryjnej produkcji.

Atrakcja salonu: BMW 125i, BMW 125d, BMW 116d EfficientDynamics Edition.

99 gramów na kilometr: tyle CO2 emituje nowy BMW 116d EfficientDynamics Edition prezentowany na tegorocznym Genewskim Salonie samochodowym. Jest to wersja BMW 1 napędzana dieslowskim silnikiem 85 kW/116 KM wyposażonym w technologię BMW TwinPower Turbo. Samochód z tym silnikiem zużywa średnio 3,8 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, co czyni go najoszczędniejszym samochodem w ofercie modelowej BMW. Z kolei nowe wersje BMW 125d oraz BMW 125i, w obu przypadkach z silnikami z o mocy 160 kW/218 KM są odpowiednio najmocniejszą wersją dieslowską i najmocniejszą wersją benzynową kompaktowego BMW 1.

Światowa premiera: nowy BMW X6.

Wyjątkowy status BMW X6 jako jedynego przedstawiciela segmentu Sports Activity Coupe jest teraz jeszcze bardziej interesujący dzięki modyfikacjom i innowacyjnym elementom wyposażenia samochodu. Nowe, jeszcze bardziej wyraziste kształty wlotu powietrza, wyższa pozycja reflektorów przeciwmgielnych, a także nowe tylne światła w technice LED spowodowały, że wygląd samochodu nabrał jeszcze więcej zdecydowania i ostrości. Nowy BMW X6 będzie jedynym samochodem tego rodzaju, który można otrzymać z opcjonalnymi adaptacyjnymi reflektorami wykonanymi w technice LED. Powiększono listę wyposażenia opcjonalnego, dodając do niej między innymi wykonane z lekkich stopów dwukolorowe obręcze kół M Sport Edition w rozmiarze 20 cali, czy maskę silnika z rzucającym się w oczy przetłoczeniem.

Innowacje: BMW i3 Concept, BMW i8 Concept.

Na Genewskim Salonie Samochodowym zostaną pokazane samochody BMW i3 Concept oraz BMW i8 Concept. Prezentowane samochody BMW pozwolą wyrobić sobie zdanie o tym, czego można oczekiwać po pierwszych na świecie produkowanych seryjnie elektrycznych samochodach z segmentu premium. BMW i3 pojawi się w sprzedaży już w 2013 roku, natomiast BMW i8 - samochód sportowy nowej generacji, z technologią hybrydową i ładowaniem z zewnętrznego źródła energii - jest w trakcie przygotowywania do produkcji seryjnej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama