/  /  /  /  / Akcja naprawcza BMW
BMW 7

BMW 7

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Luksusowe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Akcja naprawcza BMW

UOKIK|

Jak poinformowała firma BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane modele BMW serii 1, 5 i 7 oraz X3, X5 i X6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, w niektórych modelach BMW 1, BMW 5 (model poprzedni produkowany w latach 2003-2010), BMW X3, BMW X5, BMW X6 i BMW 7 (nowy model produkowany od roku 2008) z silnikiem Diesla, wyprodukowanych w Niemczech w okresie 20.08.2008 do 12.06.2009 wilgoć dostająca się do podgrzewacza obudowy filtra paliwa może potencjalnie doprowadzić do szybkiego rozładowania akumulatora i braku możliwości rozruchu.

Koncern nie może do końca wykluczyć pojedynczych wypadków zwarcia podgrzewacza, a w konsekwencji jego zapalenia się zarówno podczas jazdy, jak i na postoju, gdy silnik nie jest uruchomiony.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest 999 samochodów marki BMW (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o prowadzonej akcji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu sprawdzenia i usunięcia ewentualnej usterki.

Pozostali właściciele samochodów marki BMW, objętych wspominaną kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego, których lista dostępna jest na stronie internetowej firmy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (Al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 22 579 88 00, fax. 22 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama