/  /  /  /  / Możliwa usterka w BMW
BMW 5

BMW 5

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Wyższa
Cena236 500 zł - 392 000 zł (aktualizacja: 2016-11-01)
Emisja CO2144 g/km - 224 g/km
Żużycie paliwa5,5 L/100km - 9,6 L/100km
 

Możliwa usterka w BMW

UOKIK|

Jak poinformowała firma BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu BMW Serii 5 oraz Serii 6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie stosownej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu BMW Serii 5 (sedan i kombi) oraz BMW Serii 6 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Otóż w samochodach objętych wspomnianą akcją dodatni przewód akumulatora przebiega od akumulatora w bagażniku przez rozdzielacz umieszczony w podłodze bagażnika, aż do dodatniego bieguna w komorze silnika. Czynniki długofalowe takie jak wibracje, zmienna temperatura lub inne czynniki środowiskowe mogłyby potencjalnie spowodować nieszczelność i poluzowanie się połączenia śrubowego.

W następstwie mogłoby dojść do wahań w działaniu sieci pokładowej wraz z zakłóceniami różnych systemów oraz działania samego silnika. Możliwy jest lokalny wzrost temperatury na połączeniu śrubowym, który w bardzo rzadkich przypadkach mógłby doprowadzić do rozgrzania podłogi bagażnika. W takim przypadku nie można całkowicie wykluczyć pożaru w bagażniku również, gdy pojazd jest wyłączony.   

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objętych jest łącznie 4 250 samochodów (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o sytuacji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania oględzin i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostali właściciele modeli marki BMW, objętych wspomnianą kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego BMW.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 022 579 88 00, fax. 022 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - BMW 5