/  /  /  /  / Nowe BMW Serii 3 Coupe i Cabrio
BMW 3

BMW 3

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowe BMW Serii 3 Coupe i Cabrio

BMW|
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnull

Typowa radość z jazdy nowym BMW serii 3 łączy się zarówno w Coupe, jak i Cabrio z indywidualnym stylem i sportowo eleganckim wyglądem. Charakterystyczne wrażenia, jakie samochody te dają kierowcom, są teraz jeszcze bardziej fascynujące.

Modyfikacja niektórych szczegółów stylistycznych przodu, partii bocznych i tyłu w obu modelach, gruntownie odświeżona paleta silników i innowacyjne elementy wyposażenia dają tym dwudrzwiowym samochodom więcej dynamiki, wydajności i nowoczesności niż kiedykolwiek dotąd. Wyjątkowa estetyka i nieprzeciętnie sportowy charakter dają nowemu BMW serii 3 Coupe jeszcze większą przewagę nad konkurencją. Nowe BMW serii 3 Cabrio łączy wyjątkowe przymioty elektrycznie chowanego sztywnego dachu i niezwykle intensywne wrażenia z jazdy z otwartym dachem z udoskonaloną elegancją, wyższym komfortem i zoptymalizowaną wydajnością.

Nowe elementy stylistyczne precyzyjnie wkomponowane z przód, boki i tył auta dodatkowo podkreślają niezaprzeczalnie sportowy charakter obu modeli. Lekko wydłużone zwisy dają sylwetce jeszcze większą dynamikę. Reflektory BMW serii 3 Coupe i Cabrio mają przy tym nowe kontury, zmodyfikowaną budowę i innowacyjną technologię. W lampach tylnych charakterystyczny, dwuczęściowy kształt L połączono teraz z nową, szczególnie harmonijną kolorystyką.

Paletę modeli BMW serii 3 Coupe i BMW serii 3 Cabrio rozszerzono o nowy model podstawowy BMW 318i. Inne nowości w ofercie silników obejmują wyższą moc i większy moment obrotowy w modelach BMW 320d oraz BMW 325d i wprowadzenie nowego sześciocylindrowego silnika rzędowego z BMW TwinPower Turbo, bezpośrednim wtryskiem benzyny i układem Valvetronic w najwyższych modelach BMW 335i Coupe oraz BMW 335i Cabrio. Wszystkie silniki w obu modelach spełniają wymogi normy emisji spalin Euro 5.

Nowe BMW serii 3 Coupe i nowe BMW serii 3 Cabrio wyposażone są standardowo w zoptymalizowaną kierownicę sportową z przyciskami wielofunkcyjnymi. Poza tym dźwigienki przy kierownicy oferowane w połączeniu z opcjonalną sportową skrzynią automatyczną obsługuje się teraz w inny sposób. Nowe kolory lakieru, zmodyfikowana oferta skórzanych tapicerek oraz innowacyjne funkcje biurowe i funkcje rozrywki BMW ConectedDrive stanowią kolejne ciekawe akcenty w nowym BMW serii 3 Coupe i nowym BMW serii 3 Cabrio.

Proporcje BMW serii 3 Coupe w autentyczny sposób wyrażają sportowo-elegancki charakter dwudrzwiowego auta. Jego klasyczna linia to połączenie długiej maski silnika, mocno nachylonych słupków A, wyraźnie cofniętej kabiny, dużego rozstawu osi i płynnej linii dachu. W rezultacie daje to smukły, dynamiczny widok boczny, który nadaje Coupe tak charakterystyczny wygląd. Również BMW serii 3 Cabrio ma wyraźnie płaską linię boczną, która jest szczególnie widoczna przy otwartym dachu. Trzy elementy elektrycznie chowanego twardego dachu składają się kompaktowo w bagażniku. Efektem jest charakterystyczna dla kabrioletów BMW pozioma linia karoserii, która w połączeniu z cofniętą pozycją foteli przednich daje typowe dla tej marki maksymalne wrażenie otwartości i intensywnego kontaktu z otoczeniem. Przy zamkniętym twardym dachu model ten odróżnia się od Coupe przede wszystkim wyraźniej zaakcentowanym przejściem linii dachu na tył auta. Płynność linii i harmonijny wygląd całego pojazdu to również zasługa zintegrowanych anten.

Dynamiczną, smukłą sylwetkę nowego BMW serii 3 Coupe i nowego BMW serii 3 Cabrio podkreślają nowe elementy stylistyczne na przedzie, po bokach i na tyle auta. Modyfikacje karoserii dotyczą maski silnika, pasa przedniego, atrapy chłodnicy, progów i pasa tylnego. Przedni zwis zwiększono o 29mm, a tylny o 3 mm. Efektownie wymodelowany pas przedni (również w widoku bocznym) sygnalizuje parcie auta naprzód, a dwie wychodzące przeciwstawnie z progów krawędzie stanowią dodatkowy akcent dynamiczny. Zarówno w nowym BMW serii 3 Coupe, jak i w nowym BMW serii 3 Cabrio wysunięty przód zwiększa też ochronę pieszych.

Szersza atrapa chłodnicy i jej bardziej trójwymiarowy charakter dodają nowemu BMW serii 3 Coupe i nowemu BMW serii 3 Cabrio dodatkowej prezencji. Obramowania atrapy chłodnicy wykonane są teraz w postaci skręconego, chromowanego pasa. Drugi centralny element nowej stylistyki przodu stanowi poziomy, jednoczęściowy wlot powietrza, który dodatkowo podkreśla szerokość obu modeli. Po bokach wlot podzielony jest srebrnymi poprzeczkami. Sięgają one od szeroko rozstawionych, okrągłych reflektorów przeciwmgielnych aż do połowy wysokości atrapy chłodnicy. W środkowej części wlot powietrza jest całkowicie otwarty. Od dołu zamyka go podzielona również na trzy części precyzyjnie wymodelowana krawędź aerodynamiczna, której środkowy element wystaje lekko do przodu, a po bokach harmonijnie łączy się z błotnikami.

Nowe BMW serii 3 Coupe i nowe BMW serii 3 Cabrio wyposażone są standardowo w reflektory biksenonowe. Podwójne okrągłe lampy mają nieco zmodyfikowane kontury i wykonane są w innowacyjnej technologii świetlnej. W górnej części „przycięte” są charakterystyczną osłoną, co w efekcie daje wygląd typowego dla samochodów BMW skupionego spojrzenia. Źródłem światła są dwa cylindryczne reflektory po każdej stronie. Opcjonalnie oferowane są reflektory adaptacyjne dostosowujące kąt świecenia do przebiegu zakrętu w zależności od skrętu kierownicy. Reflektory adaptacyjne obejmują też światła zakrętowe realizowane poprzez reflektory wewnętrzne oraz zmienny rozkład światła oświetlający jezdnię w różny sposób podczas jazdy miejskiej i autostradowej, jak i adaptacyjną regulację zasięgu oświetlenia.

Charakterystyczne dla samochodów BMW światła dzienne realizowane są poprzez pierścienie świetlne w reflektorach. W skład opcjonalnego pakietu diodowego wchodzą diodowe pierścienie świetlne pracujące na dwóch poziomach intensywności. Przyciemnione do ok. 10 procent całkowitej mocy służą jako światła pozycyjne, a włączone z pełną mocą jako światła dzienne. Opcja ta obejmuje również kierunkowskazy diodowe i podświetlenie diodowe w górnej części lamp przednich.

Charakterystyczne dla obu modeli dwuczęściowe lampy tylne w kształcie L mają w nowym BMW serii 3 Coupe i BMW serii 3 Cabrio nową kolorystykę. Dwa równomiernie świecące pasy świetlne dają typowy dla tej marki wygląd światła w nocy. Jednolicie czerwone klosze mają teraz jeszcze bardziej spójny charakter. Dodatkowa pozioma krawędź na pasie tylnym wyraźniej podkreśla szerokość pojazdu. Poprzez tworzony przez nią światłocień cały tył auta sprawia wrażenie bardziej płaskiego.

Do nowości w wyglądzie zewnętrznym nowego BMW serii 3 Coupe i nowego BMW serii 3 Cabrio zaliczają się też lusterka zewnętrzne. Ich rozmiary odpowiadają aktualnym wymogom prawnym określającym wielkość pola widzenia. Ale również w nowym formacie harmonijnie komponują się z widokiem bocznym obu modeli.

Oferta kolorów lakieru dla obu modeli obejmuje teraz również metalizowany błękit oceanu i metalizowany cynober. Od czerwca 2010 r. w ofercie pojawi się też metalizowana biel mineralna. Program opcjonalnych obręczy kół ze stopów lekkich rozszerzono o cztery nowe felgi w rozmiarze 17 i 18 cali. W połączeniu z opcjonalnym pakietem sportowym M oferowane są ponadto niezwykle efektowne obręcze 19-calowe.

Bogata oferta kolorów i materiałów daje wiele możliwości indywidualnej aranżacji wnętrza nowego BMW serii 3 Coupe i nowego BMW serii 3 Cabrio. W wersji standardowej oferowana jest tapicerka materiałowa Diagonal. Opcjonalna tapicerka skórzana Dakota dostępna jest teraz w delikatnym, szarym odcieniu ostrygowym. Również ofertę listew wewnętrznych wzbogacono o wyjątkowo nowoczesną i szlachetną wersję ze słojowanego bambusa w kolorze antracytowym.

Niezwykle wysokogatunkowy charakter ma też zmodyfikowana, oferowana w standardzie sportowa kierownica skórzana. Koło kierownicy obite jest gładką skórą, osłona kierownicy trójramiennej ma fakturę imitującą skórę, a po bokach galwanizowane na chromowo listwy w kolorze perłowoszarym. Sportowa kierownica skórzana wyposażona jest standardowo w przyciski wielofunkcyjne. W połączeniu z opcjonalną skrzynią automatyczną i sportową skrzynią automatyczną z podwójnym sprzęgłem oferowane są również dźwigienki przy kierownicy do ręcznej zmiany biegów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - BMW 3