/  /  /  /  / Nowe BMW Serii 3
BMW 3

BMW 3

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowe BMW Serii 3

BMW| Rafał Żaglewski (IBRM Samar)|(2008-07-15 10:29)
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jeszcze nie opadły emocje po opublikowaniu zdjęć modelu Serii 7 kolejnej generacji, a marka BMW już szykuje następną nowość. Jest nią zmodernizowana gama Serii 3, która w ubiegłym roku była na rynku europejskim liderem swojego segmentu. Premiery handlowej należy się spodziewać już we wrześniu.

Jak wynika z danych dotyczących rynku europejskiego, model BMW Serii 3 znalazł w ubiegłym roku łącznie 220 476 nabywców, co w porównaniu z wynikiem za 2006 oznacza spadek o ponad 15%. Udział produktu w segmencie (auta klasy niższej premium) wyniósł zatem 26,1%.

Tak kształtowała się w ubiegłym roku sprzedaż modeli europejskiego segmentu klasy niższej premium:
- BMW Serii 3: 220 476 sztuk
- Audi A4: 206 909 sztuk
- Mercedes Klasy C: 158 994 sztuk

Na rodzimym rynku niemieckim gama BMW Serii 3/M3 znalazła w czerwcu 7 997 nabywców (-7,4%). Producent z Monachium musiał uznać wyższość konkurentów taki jak Audi A4/S4, Mercedesa Klasy C, a także VW Passata. Wynik skumulowany to natomiast 45 428 egzemplarzy (-18,4%).

Teraz gama BMW Serii 3 doczekała się zmian modernizacyjnych. Klienci mogą spodziewać się modelu o jeszcze bardziej dynamicznej stylizacji, silników o poprawionych parametrach ekologicznych, jak również oferty siedmiobiegowej skrzyni biegów z dwoma sprzęgłami.

Nowe BMW Serii 3 to m.in. przeprojektowana przednia część nadwozia oraz tył, inspirowane rozwiązaniami znanymi już z 7-ki kolejnej generacji. Na pierwszy ogień idzie 3-ka w wersji limuzyna i kombi, jednak pozostałe wersje nadwoziowe (coupe i kabriolet) również pojawią się w zmienionej szacie i to w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

W aucie dokonano kilku ważnych zmian technicznych. Otóż np. wersja 330d limuzyna i kombi ma teraz nowy, wykonany w całości z aluminium silnik 3-litrowy Diesla z doładowaniem, którego moc rośnie z obecnych 228 do 245 KM. Niższa jest również średnia emisja CO2 ze 160 g/km (limuzyna) to 152 g/km. Do tego dochodzi też lepsza ekonomika spalania paliwa.

Wersja ta będzie nosić oznaczenie BluePerformace (u BMW odpowiednik modeli BlueTec Mercedesa).

Kabina pasażerska nowej 3-ki jest teraz wykonana z jeszcze lepszej jakości materiałów, a pasażerowie mają do dyspozycji uproszczony system iDrive.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - BMW 3