/  /  /  /  / BMW Serii 2 Coupe. Jeszcze więcej dynamiki
BMW 2

BMW 2

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Cena123 500 zł - 287 082 zł (aktualizacja: 2017-03-01)
Emisja CO299 g/km - 199 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 8,5 L/100km
 

BMW Serii 2 Coupe. Jeszcze więcej dynamiki

BMW|
null
© BMW
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Akcesoria BMW M Performance dla BMW serii 2 Coupe: cyfra "2" w nazwie modelu to oznaka wyjątkowo sportowego charakteru, zaś litera "M" to możliwości jeszcze intensywniejszego przeżywania dynamiki samochodu.

Od początku sprzedaży nowego modelu dostępny będzie wariant BMW M Performance (BMW M235i), ale zarazem nabyć można będzie do każdego wariantu BMW serii 2 Coupe specjalnie opracowane akcesoria BMW M Performance.

Opracowane i wyprodukowane w kooperacji z BMW M GmbH akcesoria z zakresu napędu, układu jezdnego, aerodynamiki i kokpitu wyraźnie poprawiają dynamikę jazdy i podkreślają atletyczny wygląd oraz sportową atmosferę w kabinie nowego coupe.

Paleta akcesoriów jest integralną częścią programu oryginalnych akcesoriów BMW i zapewnia kierowcy BMW serii 2 Coupe możliwość przydania samochodowi indywidualnych akcentów, przez które wyrazi swój entuzjazm wobec sportu motorowego.

Dostępny do BMW 220d Coupe zestaw Power Kit to doskonały początek: podnosi on maksymalną moc 4-cylindrowego silnika wysokoprężnego o 12 kW/16 KM do 200 KM, a maksymalny moment obrotowy o 40 Nm, do 420 Nm.

Jak podkreśla producent, związana z tym poprawa dynamiki pozostaje bez wpływu na wielkość zużycia paliwa oraz emisji spalin i CO2.

Dla BMW M235i Coupe oferowany jest układ wydechowy BMW M Performance, który obniża ciśnienie wsteczne spalin i zapewnia wyjątkowe, sportowe brzmienie. Ponadto do wydechu proponowane są końcówki BMW M Performance w wersji chromowanej lub z włókien węglowych – z logo M.

Wyjątkową ofertą w zakresie układu jezdnego jest przeznaczona dla BMW M235i blokada mechanizmu różnicowego. Wykrywająca różnice momentu obrotowego, mechaniczna konstrukcja dyferencjału tylnej osi podczas wyczynowej jazdy z odłączonym systemem dynamicznej kontroli stabilności DSC zapewnia zoptymalizowany pod względem przeniesienia napędu rozdział siły napędowej między koła. Ogranicza on uślizg, który się pojawia na kole o słabszej przyczepności do podłoża, które jest przyhamowywane, a tym samym na drugie z napędzanych kół przenoszona jest większa siła.

Dzięki temu w optymalny sposób wykorzystywana jest moc wytwarzana przez silnik, co pozwala na jeszcze dynamiczniejsze przyspieszanie na wyjściu z zakrętu.

Wśród akcesoriów przeznaczonych dla wszystkich wariantów silnikowych BMW serii 2 Coupe należy sportowy układ jezdny BMW M Performance (obniża prześwit o 20 mm w porównaniu z seryjnym, zawiera specjalne amortyzatory i skrócone, lakierowane na czerwono sprężyny), a także bardzo lekki i niezwykle wydajny układ hamulcowy BMW M Performance z zaciskami lakierowanymi (do wyboru) na żółto, czerwono lub pomarańczowo.

Ponadto, do wyboru są 19-calowej średnicy kute koła z lekkiego stopu w dwóch wariantach designerskich.

Niezwykłą precyzją charakteryzują się elementy mające na celu poprawę aerodynamiki karoserii. Jako uzupełnienie dostępnego fabrycznie Pakietu M oraz w połączeniu z tylnym spoilerem BMW M Performance w wersji z włókien węglowych, oferowany jest zestaw BMW M Performance Aerodynamik Kit do przedniego pasa. Kombinacja kanałów powietrznych z przodu i z tyłu daje idealną równowagę aerodynamiczną.

Dopełnieniem tego zestawu będzie dyfuzor dołączany do tylnego pasa oraz nakładki na błotniki. Inne indywidualne akcenty karoseryjne dla BMW serii 2 Coupe to czarny wlot powietrza ("nerki"), karbonowe obudowy lusterek zewnętrznych, pasy na progach z napisem BMW M Performance oraz pasy BMW M Performance w dwóch wariantach kolorystycznych.

Atmosferę jak wprost z wyścigów pomoże stworzyć w kabinie sportowa kierownica BMW M Performance wykończona alcantarą i włóknem węglowym, z czerwonym znacznikiem ustawienia kół na wprost, a także podobnie wykończone dźwignia zmiany biegów i uchwyt hamulca ręcznego. Także dla wybieraka automatycznej skrzyni biegów dostępne jest wykończenie karbonowe.

Ponadto, wśród akcesoriów kabinowych znajdują się listwy wykończeniowe z karbonu i alcantary, pedały i podnóżek z polerowanej stali szlachetnej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - BMW 2