/  /  /  /  / Drugi cykl akcji serwisowej BMW z września
BMW 1

BMW 1

Zmień
SegmentSportowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Drugi cykl akcji serwisowej BMW z września

UOKIK|

Jak poinformowała firma BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, wybrane egzemplarze modelu BMW 1, BMW 5, BMW X3, BMW X5, BMW X6 oraz BMW 7 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce, generalny importer rozpoczął drugi cykl kampanii serwisowej ogłoszonej we wrześniu.

Otóż w niektórych egzemplarzach modelu BMW 1, BMW 5 (model poprzedni produkowany w latach 2003-2010), a także BMW X3, BMW X5, BMW X6 oraz BMW 7 (nowy model produkowany od roku 2008) z silnikami Diesla, wyprodukowanych w Niemczech w okresie 20.08.2008 do 12.06.2009, wilgoć dostająca się do podgrzewacza obudowy filtra paliwa mogłaby doprowadzić do szybkiego rozładowania akumulatora i braku możliwości rozruchu.

Producent nie może teoretycznie wykluczyć pojedynczych wypadków zwarcia podgrzewacza, a w konsekwencji jego zapalenia się, zarówno podczas jazdy jak i na postoju, gdy silnik nie jest uruchomiony.

Na rynku polskim drugim cyklem kampanii naprawczej objętych jest łącznie 1 691 samochodów marki BMW (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformował pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o podjętych działaniach i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania sprawdzenia auta i usunięcia ewentualnej usterki. Pozostali właściciele samochodów marki BMW, objętych przedmiotową kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego, których lista dostępna jest na stronie internetowej www.bmw.pl.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela BMW Vertriebs GmbH Oddział w Polsce (adres: al. Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa, tel. 22 579 88 00, fax. 22 579 88 02).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - BMW 1