/  /  /  / Super SUV w ofercie Bentleya
Bentley

Bentley

Zmień
Bentley to luksusowa brytyjska marka, która słynie z ręcznego, manufakturowego wytwarzania swoich modeli. Mimo, że dziś wiele osób kojarzy Bentleya tylko z autami superluksusowymi, to głównym celem powstania firmy było tworzenie pojazdów sportowych, co zostało potwierdzone 6-krotnym zwycięstwem w wyścigach Le Mans.
Dowiedz się więcej o marce
 

Super SUV w ofercie Bentleya

null
© Bentley
null

2013 okazał się ważnym rokiem w rozwoju super-luksusowej marki Bentley. Szefowie firmy potwierdzili m.in. plany wypuszczenia na rynek modelu SUV, który według zapewnień producenta będzie w swoim segmencie najszybszy i najbardziej luksusowy.

Będzie to jednocześnie pierwsze tego typu auto w dotychczasowej historii marki Bentley. Zdecydowano, że wspomniany SUV będzie wytwarzany w głównej fabryce firmy w brytyjskim Crewe, poczynając od roku 2016.

W roku kalendarzowym 2013 zadebiutowały też takie modele jak nowy Bentley Flying Spur sedan, wersja Continental GT V8 S oraz Continental GT Speed Convertible, anonsowany jako najszybszy na świecie produkcyjny kabriolet dla czterech osób. Ważny projekt to również wyczynowy model Continental GT3, który potwierdził chęć powrotu firmy na międzynarodową arenę sportów motorowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama