/  /  /  / Nowy SUV Bentleya produkowany na Słowacji?
Bentley

Bentley

Zmień
Bentley to luksusowa brytyjska marka, która słynie z ręcznego, manufakturowego wytwarzania swoich modeli. Mimo, że dziś wiele osób kojarzy Bentleya tylko z autami superluksusowymi, to głównym celem powstania firmy było tworzenie pojazdów sportowych, co zostało potwierdzone 6-krotnym zwycięstwem w wyścigach Le Mans.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy SUV Bentleya produkowany na Słowacji?

null
© Bentley
nullnullnull

Według wiarygodnych źródeł branżowych, szefowie super-luksusowej marki Bentley rozważają pomysł ulokowania produkcji nowego modelu SUV na Słowacji. Pierwsze egzemplarze spodziewane są w roku 2015 lub 2016.

Na początek parę słów o samym modelu. Otóż ten zupełnie nowy SUV jest ponoć w końcowym etapie prac konstrukcyjnych i w ciągu najbliższych kilku tygodni powinna zapaść decyzja w sprawie skierowania projektu do produkcji.

Tu pojawia się pytanie: gdzie takie auto będzie wytwarzane? Szefowie koncernu biorą podobno pod uwagę dwie możliwości. Pierwsza to uruchomienie produkcji nowego Bentleya w brytyjskiej fabryce Crewe, która tak mocno związana jest w tradycją firmy i jej korzeniami.

Druga ewentualność to wykorzystanie szerokich możliwości, jakie oferuje zakład Grupy Volkswagen zlokalizowany pod Bratysławą. To tam powstają przecież egzemplarze modeli Audi Q7 oraz Volkswagen Touareg, które z nowym Bentleyem mają dzielić pewne kluczowe elementy konstrukcyjne.

Co warto dodać, słowacka fabryka jest również ważnym ogniwem w procesie produkcji luksusowego modelu Porsche Cayenne, który następnie trafia do zakładów w Lipsku do finalnego montażu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do dalszej realizacji projektu nowego modelu SUV szefowie Bentley Motors będą musieli wziąć pod uwagę szereg czynników nie tylko związanych z opłacalnością całego przedsięwzięcia i logistyką. Bardzo duże znaczenie będzie mieć również kwestia samego wizerunku marki w oczach potencjalnych klientów.

Przedsmakiem nowego SUV marki Bentley był zaprezentowany na ubiegłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie projekt koncepcyjny EXP 9 F (prezentowany na zdjęciu 2 i 3).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama