/  /  /  / Limitowana seria Bentleya
Bentley

Bentley

Zmień
Bentley to luksusowa brytyjska marka, która słynie z ręcznego, manufakturowego wytwarzania swoich modeli. Mimo, że dziś wiele osób kojarzy Bentleya tylko z autami superluksusowymi, to głównym celem powstania firmy było tworzenie pojazdów sportowych, co zostało potwierdzone 6-krotnym zwycięstwem w wyścigach Le Mans.
Dowiedz się więcej o marce
 

Limitowana seria Bentleya

Bentley|
null
© Bentley
null

Firma Bentley zaprezentowała dwie nowe wersje modeli Continental Flying Spur oraz Continental Flying Spur Speed, zaprojektowane specjalnie dla klientów rynku środkowowschodniego, na którym brytyjska marka sprzedaje obecnie jedną dziesiąta wszystkich wyprodukowanych przez siebie samochodów.

Oba auta zachowały swoje cechy szczególne- nadal pozostają jednymi z najszybszych sedanów oferowanych na rynku, jednak w ich wnętrzach, jak i na zewnątrz zaszły niewielkie zmiany mające dostosowywać wygląd obu aut do gustów klientów ze środkowego wschodu.

Na subtelne różnice składają się takie szczegóły jak symbole „Arabia” na zderzakach oraz we wnętrzu auta, czy specjalnie dla tych wersji zaprojektowane felgi o super wytrzymałej konstrukcji, poprawiające chłodzenie potężnych tarcz hamulcowych. Pod maską odnajdujemy to, co stanowi o renomie modeli- sześciolitrowe silniki W12, które zapewniają tym limuzynom super- sportowe osiągi. Do „setki” Flying Spur Arabia oraz Flying Spur Speed Arabia przyspieszają odpowiednio w 4,9 oraz 4,8 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero na wartościach 312 oraz 322 km/h.

Geoff Dowding, dyrektor regionalny dla Azji i Bliskiego Wschodu firmy Bentley, tak uzasadniał powstanie wersji „Arabia”: „Stworzyliśmy te dwa nowe modele w uznaniu dla naszych Arabskich klientów. Bentley od wielu lat projektuje i buduje samochody dostosowane do upodobań i indywidualnego stylu swoich użytkowników, czego potwierdzeniem jest oferowana obecnie nowa linia pojazdów.”

Powstanie jedynie 50 egzemplarzy modeli w wersji Arabia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama