/  /  /  / Lamborghini wjedzie do Polski
Bentley

Bentley

Zmień
Bentley to luksusowa brytyjska marka, która słynie z ręcznego, manufakturowego wytwarzania swoich modeli. Mimo, że dziś wiele osób kojarzy Bentleya tylko z autami superluksusowymi, to głównym celem powstania firmy było tworzenie pojazdów sportowych, co zostało potwierdzone 6-krotnym zwycięstwem w wyścigach Le Mans.
Dowiedz się więcej o marce
 

Lamborghini wjedzie do Polski

null
null

Legendarna marka super sportowych włoskich samochodów szykuje się do otwarcia nad Wisłą swojego oficjalnego przedstawicielstwa.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W Polsce obecni są już niemal wszyscy gracze reprezentujący marki luksusowe: Aston Martin, Bentley, Ferrari, Maserati czy Rolls-Royce. Jeśli kogoś w tym gronie Państwu brakuje to jest to niewątpliwie Lamborghini.  Marka wchodząca w skład motoryzacyjnego imperium Volkswagena, w przeciwieństwie do swoich głównych rywali nie ma nad Wisłą swojego oficjalnego przedstawicielstwa. Już zapewne niedługo się to zmieni. – Trwają przygotowania do utworzenia dealerstwa Lamborghini w Polsce. Jest jednak zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach. Poinformujemy o tym media we właściwym czasie – mówi IBRM Samar Gerald Kahlke, odpowiedzialny z PR marki na Europe Północną w spółce Automobili Lamborghini S.p.A.
 
Trudno się dziwić decyzji o wejściu tej legendarnej marki na polski rynek. Sprzedaż  samochodów premium ma się w Polsce wyjątkowo dobrze. W listopadzie Polacy kupili i zarejestrowali 2 155 aut z wyższej półki, o 13,48 proc. więcej w porównaniu z wynikami sprzed roku.  Od stycznia do listopada zarejestrowano 23 308 sztuk aut marek premium, o 12,54 proc. więcej niż przed rokiem. Udział marek premium w całym rynku wyniósł 8,29 proc. Pojazdów naprawdę luksusowych w Polsce rejestruje się jednak relatywnie niewiele. Od stycznia do listopada w Polsce zarejestrowano 17 sztuk Maserati. W tym samym okresie wydziały komunikacji zarejestrowały także m.in.: 16 Bentleyów, 15 sztuk Ferrari, osiem Aston Martinów. Inna kwestia, że dane te nie odzwierciedlają prawdziwej sprzedaży i co najmniej drugie tyle aut kupionych w Polsce zostało wywiezionych i zarejestrowanych za granicą.

A według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów na koniec 2012 roku w Polsce zarejestrowanych było 45 sztuk Lamborghini w wieku do 10 lat.W tym najwięcej, bo 31 sztuk stanowił model Gallardo, mieliśmy także 12 sztuk Murcielago i dwa Aventadory. W tym roku, zarejestrowano w naszym kraju jedno nowe Gallardo. Rejestracji dokonał prężnie działający dealer z Warszawy, a tropy wiodą do spółki Porsche Inter Auto.

Z jakim cenami zakupu trzeba się liczyć w przypadku nowego Lambo?
Z pewnością jest to wydatek rzędu 1 mln złotych. Niektóre wystawiane na polskich portalach oferty sprzedaży nowego Aventadora przekraczają nawet kwotę 2 mln zł.

Chętni z pewnością się znajdą.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama