/  /  /  /  / Bentley Continental GT Speed Convertible
Bentley Mulsanne

Bentley Mulsanne

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Super Luksusowe
Cena1 690 425 zł - 1 690 425 zł (aktualizacja: 2015-03-31)
Emisja CO2342 g/km
Żużycie paliwa14,6 L/100km
 

Bentley Continental GT Speed Convertible

null
© Bentley
nullnullnullnullnullnullnullnull

Brytyjska marka zaprezentowała najszybszy na świecie czteromiejscowy kabriolet. Wyposażone w podwójnie doładowaną jednostkę W12 auto dysponuje mocą ponad 600 KM oraz momentem obrotowym równym 800Nm.

Umieszczona pod potężną maską jednostka napędowa pozwala na rozpędzenie tego niemałego przecież auta  (dopuszczalna masa całkowita to nawet 2900kg) do pierwszej setki w czasie zaledwie 4.4 s. Oczywiście przyspieszanie na tym się nie kończy, bowiem wskazówka prędkościomierza wędrować może dalej, dużo dalej, bowiem aż do 325 km/h.

Znając te wartości domyślać się możemy iż zastosowanie podwójnego doładowania nie miało w tym wypadku na celu ochrony niebieskiej planety przed skażeniem spalinami. Nasze przypuszczenia potwierdzają również dane dotyczące zużycia paliwa: ponad 22 litry potrzebne na pokonanie 100km w mieście oraz blisko 15 litrów w cyklu mieszanym powodują, iż nie będzie on raczej stawał w szranki z Toyotą Prius, Mitsubishi I-Mievem, czy innym mającym za zadanie ratowanie Ziemi autem. Coż, na pocieszenie dla ekologów pozostaje fakt, iż cena tego nietuzinkowego kabrioletu sprawi z pewnością, że nie znajdzie on miejsca w czołówce najczęściej kupowanych pojazdów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Bentley Mulsanne