/  /  /  /  / Nowy SUV Bentleya produkowany na Słowacji?
Bentley Continental

Bentley Continental

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Super LuksusoweSportowo Rekreacyjne / Klasa Super Luksusowe
Cena940 155 zł - 1 041 818 zł (aktualizacja: 2015-03-31)923 076 zł - 1 253 162 zł (aktualizacja: 2016-11-16)
Emisja CO2254 g/km - 343 g/km246 g/km - 347 g/km
Żużycie paliwa10,9 L/100km - 14,7 L/100km10,6 L/100km - 14,9 L/100km
 

Nowy SUV Bentleya produkowany na Słowacji?

null
© Bentley
nullnullnull

Według wiarygodnych źródeł branżowych, szefowie super-luksusowej marki Bentley rozważają pomysł ulokowania produkcji nowego modelu SUV na Słowacji. Pierwsze egzemplarze spodziewane są w roku 2015 lub 2016.

Na początek parę słów o samym modelu. Otóż ten zupełnie nowy SUV jest ponoć w końcowym etapie prac konstrukcyjnych i w ciągu najbliższych kilku tygodni powinna zapaść decyzja w sprawie skierowania projektu do produkcji.

Tu pojawia się pytanie: gdzie takie auto będzie wytwarzane? Szefowie koncernu biorą podobno pod uwagę dwie możliwości. Pierwsza to uruchomienie produkcji nowego Bentleya w brytyjskiej fabryce Crewe, która tak mocno związana jest w tradycją firmy i jej korzeniami.

Druga ewentualność to wykorzystanie szerokich możliwości, jakie oferuje zakład Grupy Volkswagen zlokalizowany pod Bratysławą. To tam powstają przecież egzemplarze modeli Audi Q7 oraz Volkswagen Touareg, które z nowym Bentleyem mają dzielić pewne kluczowe elementy konstrukcyjne.

Co warto dodać, słowacka fabryka jest również ważnym ogniwem w procesie produkcji luksusowego modelu Porsche Cayenne, który następnie trafia do zakładów w Lipsku do finalnego montażu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do dalszej realizacji projektu nowego modelu SUV szefowie Bentley Motors będą musieli wziąć pod uwagę szereg czynników nie tylko związanych z opłacalnością całego przedsięwzięcia i logistyką. Bardzo duże znaczenie będzie mieć również kwestia samego wizerunku marki w oczach potencjalnych klientów.

Przedsmakiem nowego SUV marki Bentley był zaprezentowany na ubiegłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie projekt koncepcyjny EXP 9 F (prezentowany na zdjęciu 2 i 3).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Bentley Continental